Kurš prognozēs laika apstākļus Jāņiem visprecīzāk? Piedalies!

Līst kā pa Jāņiem! Nē, Latvijā mazāk kā 50% gadījumu Jāņos līst, liecina meteoroloģisko arhīvu dati. Tomēr interese par laika prognozēm Līgo un Jāņu dienai ir lielākā, nekā jebkurā citā gada dienā. Un prognozes parasti ir tikpat dažādas kā to avoti - sinoptiķi, neskaitāmi laika ziņu portāli un datormodeļi, tiem pa vidu iespraucas arī dabas vērotāji.

Latvijas Televīzija un portāls lsm.lv piedāvā iespēju ar Tev kļūt par vienu no laika prognozētājiem!

Seko lsm.lv lapai draugiem.lv vai facebook.com, un pie šī raksta, autorizējoties ar savu draugiem.lv vai facebook.com kontu, komentāros ieraksti savu prognozi.

Kam jābūt prognozē?

Lai spēles noteikumi visiem būtu vienādi, jāprognozē, kāds laiks Līgo dienā un Jāņu naktī būs Rīgā. Prognozē jābūt Līgo dienas maksimālajai temperatūrai un Jāņu nakts minimālajai temperatūrai, kā arī ziņām par nokrišņu esamību vai neesamību. Drīkst pieminēt arī citas parādības - negaisu, krusu, miglu, dūmaku, vēja ātrumu (vidējo maksimālo un maksimālo brāzmās) vai pat smilšu vētru, ja Tev ir pārliecība, ka Rīgai tāda tuvojas.

Piemērs:

Līgo dienā +27 grādi, bez nokrišņiem;

Jāņu naktī +12 grādi, lietus, pērkona negaiss, krusa

VIDEO: Lūk, ko prognozē Aizsardzības ministrs

VIDEO: NBS komandieris cer uz sausiem Jāņiem

Iespēja pierādīt televīzijas ēterā, ka tieši Tu esi precīzākais prognozētājs!

Kad garās Jāņu brīvdienas ies uz beigām paziņosim uzvarētājus. Jāņu dienā pārbaudi savu sociālā tīkla kontu, jo tur būs ziņojums, vai esi bijis precīzākais.

Uzvarētāji 25. jūnija rītā LTV raidījuma "Rīta Panorāma" laika ziņu ēterā varēs gan izstāstīt, kā Tev vislabāk izdevies prognozēt laiku, gan pastāstīt, kāds laiks būs atlikušajā vasaras daļā.

Uzvarētāji būs divi

Prognozēt laiku dažām dienām uz priekšu nav tik grūti, kā divām nedēļām, tāpēc arī divas kategorijas - ilgtermiņa prognozētājs un īstermiņa prognozētājs.

Iesūtot prognozi laika posmā no 6. līdz 15. jūnijam, vari kļūt par labāko ilgtermiņa laika prognozētāju, bet, ja savu prognozi iesūtīsi laika posmā no 16. līdz 20. jūnijam, vari kļūt par precīzāko īstermiņa laika prognozētāju.

Mazsvarīgie noteikumi

Prognozi vērtēs pēc starptautiski meteoroloģiskiem noteikumiem. Meteoroloģiskā diena Latvijā ilgst no plkst. 9 līdz plkst. 21., bet nakts no plkst. 21 līdz plkst. 9. Šādi tiek sadalīta arī Līgo diena un Jāņu nakts. Dati prognozes precizitātes vērtēšanai tiks ņemti no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Rīgas novērojumu stacijas.

Prognozē varat pieminēt arī lietus stiprumu. Meteoroloģiski, ja nokrišņu daudzums 12 stundās ir 15 milimetri un lielāks, tad lietus saucams par stipru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti