Karte: Kamēr dažviet sausums, valsts centrālajā daļā jau pārsniegta augusta lietus norma

Nokrišņu sadalījums augustā Latvijā bijis sevišķi nevienmērīgs. Lai arī vasaras mēnešos pie mums raksturīgas lietusgāzes, kas lielu nokrišņu daudzumu nes nelielām teritorijām, citas atstājot sausā, šomēnes situācija ir sevišķi atšķirīga, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

No 1. augusta līdz 12. augusta plkst. 15 visvairāk bija lijis Rīgā un ap to. Galvaspilsētas apkaimē nokrišņu daudzums jau par 20-30 procentiem pārsniedz visa mēneša normu, lai gan augusts vēl nav pat pusē.

Tikmēr sausumā nīkst Latvijas austrumi un daži Kurzemes apvidi. Vissausākais laiks līdz vakardienas pēcpusdienai bija Alūksnē, taču vēlāk vakarā tur ir nedaudz nolijis. Kopumā sausums valda visā Vidzemes un Latgales austrumu daļā.

Kurzemē sausākā vieta ir galējie dienvidrietumu, Nīcas novada Rucavā, kur šomēnes nolijuši tikai astoņi milimetri lietus, kas ir aptuveni desmit procenti no mēneša normas.

Tuvākajās dienās situācija normalizēsies, jo trešdien biežāk līs jūras piekrastē, bet ceturtdien plaša lietus zona skars gan Kurzemes piekrasti, gan Latgali, savukārt valsts centrālajā daļā līs mazāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti