Kalendārā vasara bijusi siltāka par normu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Šā gada kalendārā vasaras temperatūra bijusi pusotru grādu augstāka nekā norma, kas ir +16 grādu, liecina portāla lsm.lv apkopotie Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dati.

Šī gada trīs vasaras mēnešu vidējā temperatūra bija + 17,6 grādi. Pērn jūnija-augusta vidēja temperatūra bija +16 grādi, bet 2010. gada vasara ar vidējo temperatūru +18,4 grādu joprojām paliek par izteiktu rekordisti siltāko kalendāro vasaru topā.

Vasaras pirmais mēnesis jūnijs ar vidējo temperatūru +17,6 grādi bija otrs siltākais Latvijas novērojums vēsturē un tikai par divām grāda desmitdaļām atpalika no vasaras siltākā mēneša jūlija. Provizoriski augusts bija vasaras vēsākais mēnesis, taču temperatūras atšķirība ar jūniju un jūliju ir visai neliela, turklāt augusts bija par vienu grādu siltāks nekā ilggadējā norma.

Šīs vasaras izteiktākā tendence ir tās garums. Meteoroloģiskā vasara daudzviet Latvijā iesākās jau maija sākumā, kaut arī parasti tā sākās mēnesi vēlāk. Turklāt tā joprojām turpinās lielākajā daļā Latvijas, izņemot Vidzemi un Latgali, kur vidējā diennakts gaisa temperatūra stabili noslīdēja zem +15 grādu atzīmes, vienīgi mēneša pēdējās dienās tā vietām atkal paaugstinās virs +15 grādiem, tas ir īslaicīgi.

Līdz ar straujo vasaras atnākšanu maijā, sākās arī gadalaikam raksturīgie meteoroloģiskie procesi – izteikti kontrastains teritoriāls nokrišņu sadalījums, lietusgāzes, pērkona negaisi.

18. maijā Rīgā plosījās pamatīgs negaiss - Teikas meteostacijā tika reģistrētas vēja brāzmas līdz 24 metriem sekundē. Arī 18. jūlijs bija interesanta meteoroloģisko novērojumu diena Rīgā. Pamatīgs negaiss šķērsoja daļu Rīgas, Teikas meteostacijā tika fiksēti 52 milimetri nokrišņu, kamēr Rīgas centrā nolija vien 7 milimetri. Attālums starp abām meteostacijām ir aptuveni 4 kilometri.

Siltākās vietas 2013. gada kalendārajā vasarā:
1) Rīga, Latvijas Universitāte - +18,9
2) Bauska - +18,0
3) Skulte - +17,9

Vēsākās vietas 2013. gada kalendārajā vasarā:
1) Pāvilosta - +16,9
2) Ventspils - +17,0
3) Zosēni - +17,1

Lielākais nokrišņu daudzums 2013. gada kalendārajā vasarā:
1) Daugavpils - 276mm
2) Rucava - 218mm
3) Rīga, Latvijas Universitāte - 211mm

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti