Jēkabpils novadā sāk applūst Daugavas palienes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jēkabpils novadā sākušas applūst Daugavas palienes, informē Jēkabpils novada dome.

Sākušas applūst zemākās palienes Jēkabpils apkārtnē – Sakas salas palienes Salas pagastā, dārzkopības sabiedrība “Veselība” Ābeļu pagastā, tostarp pilsētā, Krustpils saliņa.  Iedzīvotāji aicināti netuvoties applūstošajām palienēm un nekāpt uz sasalušajiem ledus vižņiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) hidroloģiskajā stacijā Jēkabpilī šodien konstatēts ūdens līmeņa kāpums tikai par dažiem centimetriem, bet ledus un vižņu kustības un sastrēgumu dēļ citos Daugavas posmos ūdens līmeņa svārstības var būt lielākas.

LVĢMC palieņu applūšanas draudu dēļ izplatījis dzelteno brīdinājumu, kurā teikts, ka Daugavā pie Pļaviņām un Zeļķiem ir ledus sega. Daugavā lejpus Jēkabpils ir ledus sablīvējums, zem ledus vižņi. Gaisa temperatūrai paaugstinoties, Daugavā pie Jēkabpils iet ledus, kas izraisa krasas ūdens līmeņa svārstības. Tuvākajās dienās turpināsies atkusnis, gaidāmi nokrišņi, palielināsies Daugavas notece un posmā Jēkabpils–Zeļķi turpināsies ledus kustība. Zem ledus turpinās blīvēties vižņi. Gaidāms, ka tuvākajās dienās ūdens līmenis šajā upes posmā turpinās paaugstināties un applūdīs zemākās vietas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti