Izplatīts oranžais brīdinājums: pēcpusdienā un vakarā vietām postoši negaisi

Pirmdienas pēcpusdienā un vakarā Latvijas centrālajā un austrumu daļā vietām negaisi nesīs postījumus, tādēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis oranžās pakāpes brīdinājumu.

Brīdinājumā teikts, ka stipru negaisu risks ir laikā no plkst. 14 līdz pusnaktij. "Pēcpusdienā centrālajos un austrumu rajonos sāksies ļoti stipras pērkona lietusgāzes. Negaisa laikā vietām gaidāma lielgraudu krusa un krasas vēja brāzmas līdz 20-24 metri sekundē. Pērkona negaiss teritorijas austrumu daļā turpināsies arī vēlāk vakarā un nakts sākumā," ziņo LVĢMC.

Rīgā pērkona negaiss ar ļoti stiprām lietusgāzēm, krasām vēja brāzmām līdz 24 metriem sekundē un lielgraudu krusu visvairāk iespējams laikā no plkst.15 līdz 18.

Negaisa laikā vietām var būt sevišķi spēcīgas lietusgāzes, kas izraisa īslaicīgus plūdus, iespējama lielgraudu krusa un stipras vēja brāzmas, kas nodara postījumus.

Vakar un šorīt negaisi nelielus postījumus jau nesuši. No iedzīvotājiem saņemtas ziņas par zibens saspertiem kokiem, bet Valkas novadā vakar vakarā bija pamatīga krusa.

Iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi no zibens. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari vai koki, nenostiprināti priekšmeti un atlūzas, iespējams, tiks nestas pa gaisu. Gaidāmi īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās.

Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē, ka prognozēta visai reta dabas parādība, kas var radīt postījumus un zaudējumus. Iedzīvotājiem jābūt modriem, jāinteresējas par prognozētajām laikapstākļu izmaiņām, jāapzina riski un jāseko līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti