Infografika: Laika apstākļi aprīlī

Vidējā gaisa temperatūra Latvijā aprīlī bijusi +7,1 grāds, kas ir par 2,2 grādiem siltāks, nekā parasti aprīlī, taču nokrišņu daudzums bijis mazāks, nekā vidēji pēdējos gadu desmitos šajā mēnesī, liecina provizoriskie Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Četrās aprīļa dienās kādā Latvijas daļā uzstādīti siltuma rekordi, kas nozīmē, ka konkrētajos datumos tik silts laiks nav bijis kopš meteoroloģisko novērojumu sākšanas. Mēneša siltākā diena bija 22. aprīlis, kad Jelgavā gaisa temperatūra sasniedza +24,9 grādus, turklāt tobrīd Baltijas reģions bija viens no siltākajiem visā Eiropā.

Zemākā gaisa temperatūra bija pašā mēneša sākumā, kad 1. aprīļa rītā Zosēnos bija -8,9 grādi, tādējādi mēneša laikā Latvijas teritorijā temperatūras amplitūda sasniegusi nepilnus 34 grādus.

Siltais pavasaris šogad atnesis arī citus rekordus. Piedzīvojām siltākās Lieldienas šajā gadsimtā un tās bija vienas no siltākajām Latvijas vēsturē, savukārt Lielajā talkā tāds siltums, cītīgi strādājot, pat karstums vēl nebija pieredzēts.

Sevišķi agri sāka ziedēt augļu koki un ievas. Oficiāli ievu ziedēšanas sākums fiksēts 22. aprīlī, kas ir 2-3 nedēļas agrāk nekā parasti.

Augļu kokus mēneša otrajā pusē apdraudēja spēcīgas salnas, piemēram, 26. aprīļa rītā Mērsragā bija pat -5 grādi un sals Latvijas teritorija bija sešas naktis pēc kārtas.

Nokrišņu šomēnes bijis maz, vidēji valstī 30 milimetri, kas apvienojumā ar sauso martu un mazo sniega daudzumu ziemā, radījis sevišķi lielu sausumu.

Infografika: Marta laika apstākļi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti