Infografika: Jūnijs nemaz nav bijis tik auksts!

Lai arī šī gada jūnijs šķitis auksts un lietains, salīdzinot meteoroloģiskos datus, tas nemaz nav bijis sevišķi aukstāks un lietaināks par pēdējo desmitgažu vasaras pirmajiem mēnešiem.

Ar vidējo gaisa temperatūru +13,7 grādi šī gada jūnijs bijis tikai grādu aukstāks par normu. Nokrišņu daudzums vidēji visā valstī bijis 86 milimetri, kas ir par 34 procentiem pārsniedz normu.

Šomēnes bijušas piecas dienas, kad kādā Latvijas daļā uzstādīts aukstuma rekords, proti, konkrētajā datumā šajā vietā nekad iepriekš tik auksts nav bijis. Tomēr bija arī viena diena - 4. jūnijs, kad Latvijā uzstādīti karstuma rekordi.

Neparastu šo jūniju padarīja ilgstošais aukstā laika periods. Latvijā raksturīgi mainīgi laika apstākļi, kad siltas un karstas dienas mijas ar vēsākām, šoreiz no 11. jūnija līdz 29. jūnijam, tātad uz vairāk nekā pus mēnesi daļā Vidzemes beidzās meteoroloģiskā vasara. Citviet valstī šis "vasaras pārtraukums" bija īsāks. Vidējā diennakts gaisa temperatūra stabili pazeminājās zem +15 grādiem un par aukstāko diennakti kļuva 17. jūnijs, kad Vidzemes augstienē, Jaunpiebalgas novada Zosēnos vidējā gaisa temperatūra bija +7,3 grādi. Šāda temperatūra vairāk raksturīga oktobra sākumam.

Šomēnes bieži novērota krusa. Laika posmā no 16. līdz 25. jūnijam gandrīz ik dienu kādā Latvijas daļā krita krusa, dažkārt zemi nosedzot baltu. Dažās vietās krusas kārta sasniedza pat trīs centimetru.

Arī Līgo un Jāņi iekrita aukstuma periodā. Jāņu naktī zemākā temperatūra bija Madonā - tikai +3,5 grādi, vietām valsts austrumos zāles augstumā fiksēta salna. Šie Jāņi bija piektie aukstākie meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Izmantota Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti