Ilgtermiņa prognoze augustam: būs siltāks nekā parasti, bieži karsts

Augusta vidējā gaisa temperatūra Latvijā būs vairāk nekā grādu augstāka par normu, liecina Krievijas Hidrometeoroloģijas centra mēneša prognoze.

Laiks siltāks par normu būs visā Baltijas reģionā, bet nokrišņu daudzums būs ap normu, svārstoties no 20%  zem tās līdz 20% virs. Augustā līdzīgi kā jūlijā iespējamas lielas nokrišņu daudzuma atšķirības nelielā teritorijā, jo pērkona negaisi vietām var atnest pamatīgu lietus daudzumu, bet turpat blakus var nelīt nemaz. Jūlijā Rīgas teritorijā vien nokrišņu daudzums atšķīrās divkārt - pilsētas centrā nolija ap 66 milimetriem lietus, bet tālāk uz pilsētas ziemeļiem līdz 120 milimetriem.

Vidējās gaisa temperatūras novirze no normas augustā (Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs)

Nokrišņu daudzuma novirze no normas augustā (Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs)

Arī Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvaldes prognoze augustam ir visai līdzīgi. Kaimiņvalstu meteodienests informē, ka visu augustu gaisa temperatūra lielākoties turēsies augstāka par normu, vidēji 1-2 grādus.

Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvaldes izplatītajā prognozē kaimiņvalstij gan norādīts, ka nokrišņu daudzums būs lielāks nekā parasti, taču vidēji nokrišņu varētu būt vien par aptuveni 20% vairāk nekā vidējais pēdējo desmitgažu rādītājs.

Tuvāka termiņa prognozes pagaidām apstiprina mēneša prognozi. Augusta pirmās desmit dienas būs ar siltu un bieži karstu laiku, tomēr nokrišņu daudzums, visticamāk, būs neliels, jo laiku Baltijas reģionā ilgstoši noteiks augsta spiediena apgabals, kas gādās par sausu un saulainu laiku, taču dažās dienās lokāli pērkona negaisi ir iespējami.

Gaisa temperatūra augusta pirmajās desmit dienās lielākoties turēsies ap +22..+27 grādiem grādiem, dažās dienās pietuvojoties +30 gradu atzīmei.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ilggadīgie novērojumie liecina, ka augusta vidējā gaisa temperatūra ir no +16,2 graādiem daudzviet piekrastē līdz +16,8 grādiem Liepājā, bet vēl augstāka tā ir Rīgas centrā - +17,2 grādi. Viszemākā augusta vidējā gaisa temperatūra ir Vidzemes un Alūksnes augstieņu rajonos - +14,9 grādi Zosēnos un +15,2 grādi Alūksnē.

Augustā kopumā Latvijā visaukstākais laiks ir bijis 1956. gadā, tad mēneša vidējā gaisa temperatūra visā Latvijā nebija augstāka par +13..+14 grādiem, bet Vidzemes un Alūksnes augstieņu rajonos tā bija tikai +12 grādi. Vissiltākais laiks augustā kopumā Latvijā ir bijis 1939. gadā, tad mēneša vidējā gaisa temperatūra sasniedza +19..+21 grādu, silts augusts bija arī 1938., 1997. un 2002. gadā.

Jāatgādina, ka ilgtermiņa prognozes bieži nepiepildās, to sevišķi spilgti pierādīja šī gada pavasara mēneši - aprīlis un maijs, kad aprīlī vēl ilgi valdīja barga ziema, bet maijā pāragri iestājās meteoroloģiskā vasara, ko iepriekš ilgtermiņa prognozes neparedzēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti