Gadumijā gaidāms stiprs vējš, lietus un silts laiks

Tuvākajās dienās laiks Latvijā saglabāsies silts, brīžiem gaidāmi nokrišņi, bet tieši gadumijā ievērojami pastiprināsies vējš, liecina prognozes.

Līdz sestdienai gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās būs lielākoties 0..+5 grādu robežās, naktīs vietām, pārsvarā austrumos neliels sals līdz -1..-2 grādiem, savukārt 31. decembrī ar brāzmainiem dienvidrietumu vējiem pie mums ieplūdīs vēl siltāks gaiss un temperatūra gan Vecgada dienā, gan svētku naktī un tāpat arī jaunā gada pirmajā dienā būs +2..+7 grādi. Daudz līs, īpaši Vecgada vakarā un naktī. Austrumos iespējams arī slapjš sniegs, tomēr noturīga sniega kārta neveidosies.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm 31. decembrī un 1. janvārī dienvidrietumu vēja brāzmas sasniegs 10-15 metrus sekundē, bet Kurzemē un Vidzemes rietumos līdz 18-23 metriem sekundē. Šādā vējā jāizvairās no pirotehnikas lietošanas, jo tas var būt sevišķi bīstami. Brāzmainais vējš petardes var aiznest neplānotā virzienā vai tās var eksplodēt krietni zemāk, nekā paredzēts, izraisot ugunsgrēkus vai ievainojot cilvēkus.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti