Cīņā ar kūdras ugunsgrēku Valdgalē glābējiem talkā nācis lietus

Cīņā ar nu jau nedēļu ilgstošo ugunsgrēku kūdras purvā Valdgalē glābējiem otrdienas, 24. jūlija, pēcpusdienā talkā nācis lietus, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Glābēji vēsta, ka lietus lijis 56 minūtes.

Arī kartes liecina, ka ugunsgrēka apkārtnē izveidojušies lietus mākoņi un fiksēti pat zibens uzliesmojumi.

Tieši karstums un nokrišņu neesamība bija vieni no galvenajiem iemesliem, kādēļ ar ugunsgrēku tik grūti cīnīties.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets pirmdien, 23. jūlijā, apstiprināja starptautiskās palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai Talsu novada Valdgales pagastā. Latvija lūdza helikopterus ugunsgrēka dzēšanai arī no Eiropas Savienības valstīm, bet arī Eiropā plosās meža ugunsgrēki, tādēļ pieejams tikai viens helikopters. Palīdzība tādējādi lūgta Baltkrievijai, kas gatava uz Latviju sūtīt ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi. Jau iepriekš ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīts Lietuvas helikopters.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai. Otrdien, 24. jūlijā, klajā gan nāca ziņas, ka ārpus ugunsgrēka perimetra, iespējams, ir notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām tika evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti