Brīdina par stipru lietu Latvijas ziemeļu daļā

Otrdiena, 10.oktobrī, dienā daudzviet Latvijā ilgstoši līs un ziemeļu daļā nokrišņu daudzums sasniegs 15-20 milimetrus, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Otrdienas rītā debesis lielākā Latvijas daļā apmākušās, daudzviet Kurzemē un valsts vidienē līst. Gaisa temperatūra rīta agrumā bija +2..+7 grādi, piekrastē līdz +10 grādiem, bet naktī gaiss daudzviet Vidzemē, tostarp Rīgas apkaimē bija atdzisa līdz 0..-1 grādam.

Dienā lielākajā Latvijas daļā līs ilgstoši. Mazāk nokrišņu būs Latvijas austrumos, kur brīžiem uzspīdēs arī saule.

Nokrišņu daudzums Vidzemē līdz trešdienas rītam sasniegs 15-30 milimetru.

Valdošie būs lēni līdz mēreni dienvidu un rietumu vēji. Jūras piekrastē Kurzemē, vakarā arī Vidzemes piekrastē gaidāmas rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 15-18 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +6..+11 grādiem.

Arī Rīgā ilgstoši līs, pūtīs mērens dienvidrietumu vējš un temperatūra sasniegs +8..+9 grādus.

Pārmitrās augsnes un jau iepriekšējo lietavu dēļ, aizvadītajās dienās Latvijas upēs strauji paaugstinājās ūdens līmenis un joprojām saglabājas augsts. Kurzemes rietumu piekrastes upēs - Bārtā, Durbē, Užavā, Irbē un Rojā daudzviet applūdušas palienes. Augsts ūdens līmenis ir arī Latvijas centrālās daļas upēs - Lielajā Juglā, Bērzē un Misā.

Arī otrdien Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs ūdens līmenis turpinās paaugstināties un gaidāma plašāka palieņu applūšana.

 
Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti