Brīdina par pērkona negaisu un krusu

Otrdien gaidāms pērkona negaiss ar stipru lietu, krasām vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē un krusu, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Rīgā negaiss gaidāms no plkst.12 līdz 16. Latvijas dienvidu rajonos pērkona negaiss, stiprs lietus un vējš, kā arī krusa prognozēts no plkst.11 līdz 15.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) sakarā ar gaidāmo spēcīgām vēja brāzmām brīdina iespējamiem elektropadeves un sakaru līniju bojājumiem, koku lūšanu, jumtu konstrukciju noraušanu.

Glābēji iesaka iedzīvotājiem novākt liekos priekšmetus no māju balkoniem, turēt aizvērtas māju ieejas durvis, bēniņu lūkas, logus, novietot palīgbūvēs mājdzīvniekus un neatrasties tajās pašiem. Tāpat VUGD rekomendē nenovietot transporta līdzekļus zem vientuļiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem, elektropārvades līnijām un citām komunikācijām. Centieties bez īpašas nepieciešamības neiet ārpus telpām, atturiet no pastaigām bērnus, vecus cilvēkus un invalīdus.

Konstatējot bojātas elektropārvades līnijas vai norautus vadus, VUGD brīdina netuvojieties šiem objektiem, bet zvaniet "Latvenergo" avārijas dienestam pa tālruni 80200404. Par drošību apdraudošiem negadījumiem pa tālruņiem 01 vai 112 var savlaicīgi ziņot glābējiem.

VUGD pārstāve Inga Vetere aicina cilvēkus parūpēties par papildus drošību negaisa laikā: „Ja negaisa laikā var nedoties ārā no mājas, protams, to nedarīt. Bērnus no jaunākām klasēm, ja ir iespēja, vajadzētu sagaidīt no skolas. Nevajadzētu iet caur parkiem, jo var būt lūstoši zari. Vienmēr, kad ir stipras vēja brāzmas, ir kāds gadījums, kad uz automašīnām uzkrīt koki. Tāpēc svarīgi atrast, kur droši novietot savu transportlīdzekli. Būtu vēlams atvienot no elektrības elektrotehniku, jo negaisa laikā tā var tikt bojāta.”

Jau ziņots, ka otrdien gaisa temperatūra visā Latvijā būs zemāka par +27 grādiem. Dienas gaitā gandrīz visā valstī gaidāmas īslaicīgas lietusgāzes, pēcpusdienā tās būs stiprākas un ar pērkona negaisu, brāzmainu vēju un krusu.

Sākot no Kurzemes, iegriezīsies dienvidrietumu vējš, kas nesīs vēsāku gaisu. Maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +20..+25 grādus, bet jūras piekrastē Kurzemē būs vēsāks - +13..+18 grādi. Rīgā Maksimālā gaisa temperatūra ap +23 grādiem.

Arī turpmāk šonedēļ gaisa temperatūra vēl nedaudz pazemināsies un bieži līs, taču salnas nav gaidāmas. Visticamāk, šis būs viens no siltākajiem maijiem pēdējo vairāku desmitgažu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti