Augusta otrajā dekādē Rīgā un Salacgrīvā nolijis gandrīz trīsreiz vairāk nekā parasti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Augusta otrā dekāde Latvijā bijusi lietaina, tikai daļā Latgales nokrišņu daudzums bijis nedaudz mazāks par normu, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Vislielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Salacgrīvas novērojumu stacijā - 285 procenti no normas, bet Rīgā – 275 procenti. Tik daudz nokrišņu dažviet Latvijā atnesa intensīvas lietusgāzes vairākās dienās - 11., 14., 19. un 20. augustā atsevišķās vietās reģistrētais nokrišņu daudzums pārsniedza 20 - 30 litrus uz kvadrātmetru. Rīgā 20. augustā dažu stundu laikā izlija 30 litri uz kvadrātmetru. Tikai Latvijas pašos dienvidaustrumos - Piedrujā, Daugavpilī un Rēzeknē dekādes kopējais nokrišņu daudzums palika zemāks par ilggadīgo vidējo rādītāju.

Laika posmā no 10. līdz 20. augustam vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijas teritorijā bija ļoti tuva normai – tikai par 0,3 grādiem augstāka par vidējo ilggadīgo rādītāju. Dekādes sākumā diennakts vidējās gaisa temperatūras kopumā Latvijā bija par 1-2 grādiem zemākas par normu, bet dekādes baigās – par 2-4 grādiem augstākas par normu.

Karstākā dekādes diena bija 18. augusts, kad Kuldīgā tika reģistrēta dekādes visaugstākā gaisa temperatūra +28 grādi. Šajā dienā daudzviet Latvijas teritorijā diennakts maksimālā gaisa temperatūra pārsniedza 26-27 grādu atzīmi, un Pāvilostā tika uzstādīta jauns 18. augusta diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekords  +27,8 grādi.

Naktīs dažviet Latvijas teritorijā minimālās gaisa temperatūras jau noslīdēja līdz +7..+8 grādu atzīmei, taču salnu joprojām nav bijis.

Vislielākais vēja ātrums brāzmās dekādes gaitā tika reģistrēts 12 augustā Daugavgrīvā, un tas sasniedza ātrumu 19  metri sekundē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti