Aprīļa sākums - aukstākais desmit gados

Tik aukstas pirmās desmit aprīļa dienas Latvijā iepriekš bijušas tikai pirms 10 gadiem - 2003. gadā, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Četrās vietās Latvijā pārspēti ar sniega biezuma rekordi.

Aprīļa pirmo desmit dienu vidējā gaisa temperatūra bija divus līdz četrus grādus zemāka par normu. Pēdējo reizi tik auksta aprīļa pirmā dekāde reģistrēta 2003. gadā, kad līdzīgi kā šogad, dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijas teritorijā kopumā bija -0,5 grādi.

Līdz ar vēso laiku krietni aizkavējās arī meteoroloģiskā pavasara atnākšana, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra stabili pārsniedz 0 grādus. Dekādes sākumā meteoroloģiskā pavasara iezīmes tika reģistrētas tikai Kurzemes piekrastē, savukārt dekādes pēdējā dienā – jau visā Latvijas teritorijā. Dekādes minimālā gaisa temperatūra sasniedza -14,4 grādus naktī uz 3. aprīlī Zosēnos, savukārt visaugstākā dekādes gaisa temperatūra +8,3 grādi reģistrēta 10. aprīlī Pāvilostā.

Aukstais laika laika un lielā nokrišņu daudzuma dēļ sniega sega daudzviet Latvijā ne tikai saglabājās, bet palielinājās, kas aprīļa sākumam ir neraksturīgi. Ja pašā Kurzemes piekrastē aprīļa pirmajā dekādē sniega sega tika reģistrēta tikai atsevišķās dienās un tikai līdz dažiem centimetriem bieza, tad austrumu daļā tika uzstādīti jauni sniega segas biezuma rekordi aprīļa pirmajai dekādei, aprīļa mēnesim un visai ziemas sezonai kopumā.

Jauns aprīļa mēneša sniega segas biezums rekords 9. aprīlī tika sasniegts Siguldā - 62 centimetri (cm), iepriekš biezākā sniega sega aprīlī reģistrēta 1996. gada 3. aprīlī  56 (cm), Lubāna sniega biezums sasniedza 56 cm, iepriekšējais rekords  1996. gada 2. aprīlī  53 cm, savukārt Līvānu novada Sīļos fiksēta 49 cm bieza sniega kārta, kas ir par centimetru vairāk nekā 1996. gada 2. un 3. aprīļi. Bet visiespaidīgākais rekords sasniegts Alūksnē, kur 9. aprīlī sniega bija 70 cm dziļa, kas ir jebkad biezākā sniega kārta, kas Alūksnē fiksēta arī ziemas mēnešos. Iepriekš biezākā sniega sega visā ziemas sezonā reģistrēta 1956. gada 6. martā, kad sniegs bija par centimetru plānāks - 69 centimetri.

Nokrišņu daudzuma sadalījums dekādē Latvijas teritorijā bija ievērojami atšķirīgs. Teritorijas rietumu daļā tas bija neliels, kopumā zemāks par normu, savukārt austrumos  atsevišķāks vietās pat trīs reizes pārsniedza aprīļa mēneša nokrišņu kopējā daudzums normu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti