Aizsalst Daugava; no jūras paceļas miglas un mākoņu vāli

Ceturtdienas rītā ar ledu gandrīz pilnībā pārklājusies Daugava pie Rīgas un strauji aizsalst arī pārējās Latvijas upes un ezeri.

Gaisa temperatūra ceturtdienas rītā Latvijā bija -9..-14 grādi, bet daudzviet Vidzemē un Latgalē līdz -15..-18 grādiem, turklāt pūš spēcīgs vējš ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš brāzmās 10-15 metri sekundē, bet piekrastē joprojām vietām 17-20 metriem sekundē.

Sākusi strauji iztvaikot Baltijas jūra, taču tā vēl tik ātri neaizsals. Piekrastē šajās dienās sāks veidoties sākotnējās ledus formas. Ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš miglas un mākoņu vālus no Somu līča, Lādogas ezera un Peipusa nes uz Igauniju, vietām izraisot sniegu, bet no RĪgas līča pacēlušies mākoņi virzās pāri Kurzemei, arī tur snieg.

Satelītattēls: Baltijas jūra 5. janvāra rītā. (EUMETSAT/NWC SAF)

Jūras "kūpēšana" Latvijas piekrastē gan nav pārāk labi saskatāma no krasta stiprā vēja dēļ.

Lai arī upju un ezeru aizsalšana notiek strauji, tuvākajās dienās nevajadzētu riskēt un kāpt uz ledus, tas vēl var būt nedrošs. Biezāks un izturīgāks ledus veidojas uz mazākām ūdenstilpēm Vidzemē un Latgalē, piemēram, piemājas dīķiem.

Tikmēr Rīgas dome noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Šajā periodā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti