Rietumeiropā stihija rimsies naktī, bet nedēļas otrajā pusē puteņos Austrumeiropā

Sniegputeņi un vētra, kas otrdien plosās Lielbritānijas dienvidos, Francijas ziemeļos, Beniluksa valstīs un Vācijā, naktī pierims, taču vairāku Austrumeiropas valstu meteodienesti brīdina, ka līdzīga stihija reģionam pāri brāzīsies nedēļas otrajā pusē.

Prognozes liecina, ka ciklonu sistēmā, kas izraisīja puteņus Rietumeiropā, trešdien virs Vidusjūras veidosies jauns, spēcīgs centrs, kas izaugs par lielu ciklonu.

Trešdien tas nesīs stipras lietavas Itālijā, bet ceturtdien ļoti intensīvas lietusgāzes piedzīvos Balkānu reģions.

Ciklons tālāk virzīsies uz Rumāniju, Ukrainu un Baltkrieviju, kur atnesīs stipru sniegputeni.

Baltkrievijas Hidrometeoroloģijas institūts brīdina, ka piektdien valstī plosīsies stiprs sniegputenis.

Sniega kārta palielināsies par 20-30 centimetriem, liecina «Global Forecast System» prognoze.

Latviju putenis tikpat kā neskars - piektdien un sestdien Vidzemē un Latgalē būs jūtama vēja ziemeļaustrumu, ziemeļa vēja pastiprināšanās un mazliet varētu snigt.

Pastāv iespēja, ka Baltkrievijas putenis var ietekmēt palu gaitu Daugavā, jo tās baseinā būs ievērojami palielinājušies sniega krājumi, kas paaugstinās ūdens līmeni pavasarī.

Jau vēstīts, ka pirmdien un otrdien Eiropā tūkstošiem cilvēku palika bez elektrības vai tika iesprostoti sniega bloķētās automašīnās. Sniegputeņi vissmagāk skāra Francijas ziemeļus, bet piemeklēja arī Lielbritāniju, Vāciju, Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu.

Ciklonu sistēma, kas Eiropai nes aukstumu un sniegputeņus, izraisījusi neparasti agru un intensīvu karstumu Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos. Vidusjūras dienvidu piekrastē gaisa temperatūra pēdējās dienās sasniegusi pat +39 grādu atzīmi, vēsta BNS.

Otrdien Izraēlā gaiss sakarsa līdz +34 grādiem. Tuvajos Austrumos gaidāmi jauni karstuma rekordi, prognozē sinoptiķi.

 

Eiropā
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti