Lielbritānijā vasara vēl nav iestājusies; šis pavasaris - aukstākais 30 gados

Kamēr daudzviet Austrumeiropā, tostarp arī Latvijā, iestājusies meteoroloģiskā vasara, Lielbritānijā turpinās vēss pavasaris, informē Lielbritānijas meteodienests «MetOffice».

Trīs kalendārie pavasara mēneši - marts, aprīlis, maijs - Lielbritānijā būs aukstākie vairāk nekā 30 gadu laikā - kopš 1979. gada.

Dati par gaisa temperatūru no 1. marta līdz 15. maijam kopā ar prognozi par laikapstākļiem līdz mēneša beigām liecina, ka vidējā trīs mēnešu gaisa temperatūra būs +6,1 grāds, tādējādi šis būs sestais aukstākais pavasaris Lielbritānijas vēsturē.

Trīs mēnešu vidējā gaisa temperatūra būs 1,6 grādus zem klimatiskās normas, par ko uzskata 1981.-2010. gada pavasara mēnešu vidējo rādītāju - +7,7 grādus.

Lai arī vēss laiks ar nelieliem pārtraukumiem saglabājas visu pavasari, sevišķi auksts bija marts, kad vidējā mēneša temperatūra bija +3,3 grādi.

Ar vidējo nokrišņu daudzumu 214 milimetri, šie trīs pavasara mēneši ir arī mazliet sausāki par normu - vidēji nokrišņu daudzums sasniedzis 90 procentus no pavasara normas. Iepriekšējos gados, kad bija siltāks, pavasari bija krietni sausāki.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Lielbritānijas dienvidrietumos sniga un vietām izveidojās līdz pieciem centimetriem bieza sniega kārta. Arī šonedēļ daudzviet Skotijas kalnu reģionos snieg un pat puteņo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Eiropā
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti