Lielbritānijā marts bijis aukstāks par visiem ziemas mēnešiem

Lielbritānijā šī gada marts bijis otrs aukstākais meteoroloģisko novērojumu vēsturē un aukstuma ziņā pārspējis visus šīs ziemas mēnešus, informē Lielbritānijas meteodienests «MetOffice».

Vidējā gaisa temperatūra Lielbritānijā martā bija +2,2 grādi, bet ziemas mēnešos bijis siltāks - decembrī +3,8 grādi, janvārī +3,3 un februārī +2,8 grādi. Tik neparasta sitācija Apvienotajā Karalistē iepriekš novērota pirms nepilniem 40 gadiem - 1975. gadā.

Marts bijis 3,3 grādus aukstāks par normu, bet lielākā novirze no normas bijusi Anglijas ziemeļos - par 3,7 grādiem aukstāks nekā vidēji martā laika posmā 1981. līdz 2010. gadam.

Aukstums Lielbritānijā turpinās arī aprīlī. Trešdienas rītā dažās vietās Apvienotajā Karalistē temperatūra pazeminājās līdz -5..-6 grādiem un, piemēram Glāzglovas lidostā tik zema gaisa temperatūra līdz šim nevienu gadu aprīlī nav fiksēta. Tāpat aprīļa absolūtais aukstuma rekords pārspēts Benbekulas salā uz rietumiem no Skotijas.

3.aprīļa aukstuma rekords pārspēts arī vietām Francijā, Beļģijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā un Kaļiņingradas apgabalā. Kalnu apgabalos Centrāleiropā, kā arī Baltijas valstīs gaisa temperatūra pazeminājās līdz -15 grādiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Eiropā
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti