Daudzviet Eiropā gaisa temperatūra 10 grādu augstāka par normu

Daudzviet Eiropas rietumu un centrālajā daļā sācies karstuma vilnis un gaisa temperatūra ir pat desmit grādu augstāka nekā normāli jūnija vidū, ziņo raidsabiedrība BBC.

Svelme līdz +30..+32 grādiem jau dienas vidū bija vairākos reģionos Francijā, Beļģijā, Vācijā, Austrijā, Polijā, Čehijā, Slovākijā un Ungārijā. Atsevišķās vietās Balkānos un Itālijā temperatūra sasniedz +33..+35 grādus.

Karstuma vilnis turpināsies vēl divas dienas, kad arī Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē un Polijā temperatūra sasniegs +33..+37 grādus, bet Balkānu valstīs termometra stabiņš sasniegs +38..+40 grādus.

Vairumā karstuma skarto teritoriju turpmākajās dienās būs arī postoši pērkona negaisi ar vētrām, liela izmēra krusu un tik spēcīgām lietusgāzēm, kas izraisīs lokālus plūdus, īpaši pilsētās, kur ūdens noteces sistēmas nespēj īsā laikā novadīt stipro lietusgāžu atnesto ūdens daudzumu.

Karstums palēnām sasniegs arī Baltiju. Trešdien Lietuvas dienvidos gaiss sakarsīs līdz +28..+29 grādiem, Latvijas dienvidos būs +25 grādi. Ceturtdien Lietuvā jau būs līdz +30 grādiem karsts, bet piektdien gan Lietuvas, gan Latvijas rietumu daļā svelme sasniegs +31..+34 grādus.

Karstums Baltijā pieturēsies arī nākamās nedēļas sākumā, tāpat gaidāmi arī spēcīgi pērkona negaisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti