VIDEO: Top biogrāfiska operetes stāsta «Trīs zvaigznes. Zigfrīds» ekranizējums

Operetes teātris publiskojis Platona Buravicka un Jura Hirša operetes-biogrāfiska stāsta "Trīs zvaigznes. Zigfrīds" ekranizējuma pirmo video rullīti. Iestudējuma, inscenējuma un montāžas režisore ir Dace Micāne-Zālīte, informēja teātra pārstāvji.

Operetes-biogrāfiskā stāsta ekranizējums ir Operetes teātra veltījums Latvijai un stāsta par Latvijas valsts dzimšanu un Zigfrīdu Annu Meierovicu, kurš panāca Latvijas valsts izveidošanu de jure un de facto, un ataino notikumus no laika, kad Meierovics bija Bēgļu komitejas biedrs, līdz pat nāves brīdim, kad viņš ir jau Starptautiski atzīts diplomāts.

Dace Micāne-Zālīte, filmas režisore stāsta: "Iestudējuma inscenējums veidots kā laikmetīgu mākslas valodu starpdisciplināra sintēze mūzikā, kino, horeogrāfijā un vizuālajā mākslā. Stāsta vadmotīvs ir Meierovica "Sapņu istaba" – viņa ideju kalve, kur no sapņa par Latvijas brīvvalsti – domām un stāstījuma par diplomāta dzīves gaitām, veidojas viņa portretējums. Libreta autora Jura Hirša teksts un dzeja ataino Meierovica dzīvi, akcentējot viņa gatavību upurēt personisko ideālu Latvijas nākotnes vārdā. Juris Hiršs ir spējis savienot valstsvīra portretu ar mīlestības caurvītas cilvēka dzīves portretējumu. Platona Buravicka mūzika ekspresīvā valodā glezno laikmeta vētras un mīlestības. Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai Zigfrīda Annas Meierovica stāsts būs emocionāli spēcīgs gan mūzikas valodā, gan valstisku patriotismu audzējošs vēstures patiesību materiāls par Latvijas valsti."

Pēc Latvijas Operetes fonda pasūtījuma Platona Buravicka radīto mūziku solistiem un simfoniskajam orķestrim iestudējis un muzikāli smalki interpretējis diriģents Valdis Butāns, ko mūzikas audio ierakstā iemūžinājis skaņas režisors Andris Ūze. 

Iestudējuma muzikālais vadītājs, diriģents Valdis Butāns: "Operetes "Trīs Zvaigznes. Zigfrīds" tapšanas process bijis gana ilgs un sarežģīts. Man ir īpašs prieks, ka šis lielais kopdarbs jau drīz nonāks pie klausītājiem un skatītājiem. Man kā diriģentam šī bija pirmā praktiskā saskare ar komponistu Platonu Buravicki un viņa radīto mūziku, un tagad varu teikt, ka Buravickis ir patiešām talantīgs komponists un lielisks melodiķis. Operetes melodijas ir spilgtas un izteiksmīgas."

Radošajā komandā kopdarbojas: režisore Dace Micāne-Zālīte, muzikālais vadītājs Valdis Butāns, horeogrāfe Lilija Lipora, māksliniece Sandra Strēle, vizuālās koncepcijas māksliniece Odetta Birmane, scenogrāfijas veidotājs Rolands Strelčs, grima māksliniece Liāna Repule. Filmu veido "Edart TV" filmēšanas un montāžas grupa. Lomās: Zigfrīds Anna Meierovics – Valters Gleške (tenors), Kristīne Bakmane–Sonora Vaice (soprāns), Anna Meierovics – Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), kā arī Aivars Krancmanis (basbaritons), Andris Daņiļenko (baritons), Andris Kipļuks (tenors), Matīss Millers, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Henrijs Kozlovskis (Alfr. Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola), Adams Vaicis (Rīgas doma kora skola), Ernests Vīgners (J. Mediņa mūzikas vidusskola), Dāvids Kristofers Loks (J.Mediņa mūzikas vidusskola). Iestudējumā piedalās dejotāji Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Roberta Gailīte, Kate Ikauniece, Edvards Kurmiņš, Aigars Larionovs.

Ārkārtas situācijas dēļ plānotās pirmizrādes ir pārceltas uz vēlāku laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt