Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Māri Balodi

«Rudenīgais blūzs » Valmieras teātrī

Varis Brasla Valmieras teātrī iestudējis «Rudenīgo blūzu»

Piektdien, 30.oktobrī, Valmieras drāmas teātra Apaļajā zālē notiks pirmizrāde Aivona Menčela lugai "Rudenīgais blūzs", ko iestudējis Varis Brasla.

Režisors "Rudenīgo blūzu" iecerējis kā traģikomēdiju - trīs cienījamas atraitnes izveido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, taču ierasto kārtību stipri sagroza kāds vīrietis - arī atraitnis.

"Jauki, ja cilvēkam ir humors un pašironija saulainā laikā. Daudz grūtāk to ir nepazaudēt arī tumšajās dienās un drūmajos brīžos, tam vajag dūšu," saka režisors Varis Brasla. "Lai arī lugas autoram piemīt Vudija Alena rakstības vieglums un holivudiskums, pats darbs skar ikviena cilvēka slēptāko - kā sadzīvot ar vientulību, nekļūstot nīgram un noliedzošam. Izrāde meklēs arī atbildes uz jautājumiem, kā nodzīvot vitāli dzīvi, neupurējot sevi bijušajam un nenododot pagātni un jaunību, kas ir skaista. Bet vai skaistumam ir gadu cenzs?" pauž režisors.

Izrādē spēlē aktieri Vizma Kalme, Regīna Devīte, Baiba Valante, Anna Putniņa un Rihards Rudāks.

Iestudējuma radošajā komandā režisors uzaicinājis scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, savukārt kostīmus veido Liene Rolšteina. Izrādē skanēs mūzika no Jāņa Šipkēvica (seniora) personīgās fonotēkas.

Lugas autors Aivons Menčels (1961) plašākai sabiedrībai ir pazīstams nevis kā rakstnieks vai dramaturgs, bet vairāk kā kino producents un scenāriju autors. Viņš sarakstījis scenārijus vairākām amerikāņu kino filmām un televīzijas seriāliem. Lugu "Kapsētas klubs", kas Valmieras teātrī tiek iestudēta ar mainītu nosaukumu "Rudenīgais blūzs", Menčels sarakstīja 1993.gadā, bet 1996.gadā tapa arī kino filma ("The Cemetery Club"), kas ieguva lielu skatītāju atsaucību.

Tuvākās izrādes 31.oktobrī, kā arī 3. un 7.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti