Valmieras teātrī gaidāma pārceltā pirmizrāde iestudējumam «Tilti»

5. augustā Valmieras teātra Apaļajā zālē gaidāma pirmizrāde iestudējumam “Tilti”, pavēstīja teātra pārstāvji. Šī būs pirmizrāde, kas tiek gaidīta jau no 13. marta, kad valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ savu satikšanos ar skatītājiem tā arī nepiedzīvoja. Iestudējums ir režisora Georgija Surkova un dramaturģes Madaras Rutkēvičas skatuves variants, kas veidots, iedvesmojoties no filmas “Medisonas apgabala tilti”.

Stāsts risinās ASV, 1980. gadā, Aiovas štata Vintersetā. Karolīna un Mihaēls atgriežas mājās uz savas mātes Frančeskas bērēm. Viņas lūgums, lai viņas mirstīgās atliekas kremē un pelnus izkaisa pie Rouzmana tilta, nevis blakus tēvam, samulsina Karolīnu un Mihaēlu, un viņi atsakās izpildīt mātes mīklaino vēlēšanos.

Taču Frančeskas atstātā vēstule, kurā viņa abiem saviem bērniem atklāj kādu ilgi glabātu noslēpumu no 1965. gada vasaras četrām dienām, pārvērš Karolīnas un Mihaēla priekšstatus par viņu māti un savu ģimeni, un liek paskatīties arī pašiem uz savu dzīvi pavisam citādākā gaismā, un stāsta par patiesu un godīgu satikšanos gan ar sevi, gan vienam ar otru.  

“Mums šajā stāstā ir svarīgi tas, kas notiek ar bērniem, kad viņi uzzina mātes noslēpumu, un kā mainās viņu attieksme pret pagātni un vecākiem, arī pret sevi. Vai viņu dzīve ir tāda, kādu viņi to grib, vai arī tāda, kādu apstākļi to veidojuši. Lai bērni no jauna paskatītos uz savu dzīvi ar savas mammas acīm, lai viņiem būtu spēks to mainīt,” komentē režisors Georgijs Surkovs.

Lomās Elīna Vāne, Tālivaldis Lasmanis, Elīna Hanzena vai Ieva Estere Barkāne, Eduards Johansons, Inese Ramute, Baiba Valante, Aigars Vilims. Radošajā komandā arī scenogrāfs Krišjānis Elviks, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, gaismu mākslinieks Tarass Mihaļevskis (Maskava), komponists un skaņu mākslinieks Armans Guščjans (Maskava), horeogrāfs Ģirts Bisenieks.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs un mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti