Valmieras teātra kolektīvs rekonstrukcijai paredzētās telpas atbrīvoja pērnā gada septembrī. Taču Apaļajā zālē izrādes notika visu sezonu un būs skatāmas arī rudenī. Tāpēc arī, piemēram, teātra galdniecība aizvien atrodas teju vai būvlaukumā.
Pašlaik teātra rekonstrukcijas darbi kavējas aptuveni par diviem mēnešiem. Iemesli – ēkas vēsturiskajos būvprojektos aprakstītais nesakrita ar situāciju, kas atklājās demontāžas gaitā.
Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Sniedze skaidroja: "Vietās, kur jābūt pamatiem, to nebija, kur jābūt stiprinājuma kolonnām, to nebija, tas viss nes līdzi laiku un ekspertīzes un, protams, arī izmaksas."
Otrs iemesls – būvniecības izmaksu sadārzinājums valstī, kas atsevišķās pozīcijās, piemēram, betonam un metālam, jau sasniedzis pat 120 procentus.
VNĪ Nekustamo īpašumu pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits norādīja: "Būvnieks mūs ir informējis, ka arī šajā projektā šī piedāvātā cena darbiem ir būtiski sadārdzinājusies."
VNĪ pārstāvis ReTV neatklāja, cik tieši liels varētu būt kopējais sadārdzinājums Valmieras teātra rekonstrukcijas projektā, tā pamatotību vēl vērtējot eksperti. Bet nenoliedz, ka tas varētu sasniegt pat 50% no kopējās būvniecības līgumcenas, kas ir 6,7 miljoni eiro. Par sadārdzinājumu projektā jau informēta Finanšu ministrija ar lūgumu piešķirt papildu finansējumu.
"Tas, protams, prasa kaut kādu laiku, tas nav ļoti ātri paveicams, jo ir jāsaprot, kur kādas rezerves, kādos projektos, kādi citi termiņi kavējās, kā šo finansējumu atrast un pārdalīt," uzsvēra Jānis Ivanovskis-Pigits.
Evitai Sniedzei spilgtā atmiņā Valmieras teātra iepriekšējā rekonstrukcija, kas ilga teju 17 gadus, un sarežģītā Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas norise, tāpēc par spīti dažādām grūtībām teātra kolektīvs būvdarbu pārņemto namu nevēlas atstāt. Pašlaik plānots, ka rekonstrukcija šeit noslēgsies tieši pēc gada un, sagaidot teātra simtgadi, nākamā gada 23. septembrī Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Raiņa luga "Jāzeps un viņa brāļi" Ineses Mičules režijā.