Rīta Panorāma

Intervijas ar «Rīgas satiksmes» pasažieriem II

Rīta Panorāma

Svētdien Rīgas Mārtiņa baznīcā pūtēju orķestru koncerts «Gabriēla oboja»

DDT top iestudējums - «Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa»

Trīs dramaturgu pārdomas par varu – top izrāde «Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Komēdija, detektīvs un drāma vienā vakarā – 7. oktobrī teātrī “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa" Paulas Pļavnieces režijā, informē teātra pārstāvji.

"Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa" ir trīs dramaturgu – Justīnes Kļavas, Kārļa Krūmiņa un Klāva Meļļa – pārdomas par varas izpausmēm mūsdienu sabiedrībā, apvienojot mākslinieku dažādos skatījumus vienā mākslas darbā.

“Skolotāji, kas stingri seko standartiem un noteikumiem, atmetot cilvēcību; mīļotie, kuri vairs neatceras, kāpēc iemīlējuši otru; darbs, kas nemanāmi saplūst ar privāto dzīvi un izjauc attiecības ar līdzcilvēkiem,” par iestudējumu teikts tā pieteikumā.

Režisore Paula Pļavniece stāsta: “Izrādi veido trīs atšķirīgu dramaturgu lugas, kas radītas tieši šim iestudējumam.

Procesa laikā stāsti sarindojās viens pēc otra saturiskā vienotībā par indivīdu, varu, brīvības iespējamību un tās robežām, esot dažādos konstruktos. Arī mīlestībā.”

Justīnes Kļavas komēdija "Džeks Uzšāvējs" notiek mazpilsētas policijas iecirknī, kur divi jauni izmeklētāji, ņemot talkā kailu dibenu fotogrāfijas, cenšas atrisināt kādu absurdu noziegumu. Luga ir mēģinājums noskaidrot, kā aizvainojums, bailes un alkas pēc mīlestības un atzinības neapzināti ietekmē indivīda piesliešanos tai vai citai uzskatu sistēmai.

Kārļa Krūmiņa skolas detektīvs “Skittles” risina konfliktu starp skolēniem un pedagogiem, kas radies pēc tam, kad pārkāpumu dēļ no skolas tiek izslēgti vairāki jaunieši. Vai uzvarēs draudzība un cilvēcība vai likumi un noteikumi?

Savukārt Klāva Meļļa "Ludzas kadriļa" ir gandrīz drāma, kas norisinās starp diviem attiecību sarežģījumos nonākušiem jauniešiem. Tas ir darbs par mīlas krīzēm, attiecību revolūcijām un par patriotismu, kā sacītu prezidents Levits – valstsgribu. Arī par to, vai un cik lielā mērā ir jēga koķetēt ar tādu izteiksmes līdzekli kā pavisam vienkāršs un klajš tiešums.

Triptihu veido režisore Paula Pļavniece kopā ar aktieriem Anci Strazdu, Intu Tiroli, Annu Klēveri, Ivaru Krastu, Agri Krapivņicki, Andi Strodu un Jāni Kroni, scenogrāfi Austru Hauks, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu, skaņu mākslinieku Reini Indānu, gaismu mākslinieku Jāni Sniķeri un tērpu mākslinieci Elīnu Pērkoni.

Tuvākās izrādes 7., 12. un 13. oktobrī.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti