Teātra muzejā atkal būs skatāma izrāde «Pērs Gints un sievietes»

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā arī šajā sezonā būs skatāms režisora Viestura Roziņa iestudējums „Pērs Gints un sievietes”, kas izvirzīts Spēlmaņu nakts teātra balvai nominācijā "Gada kustību mākslinieks" (Kārlis Božs). Pirmā izrāde šajā sezonā gaidāma 24. septembrī plkst. 20.

Izrādē tiek stāstīts par brunču mednieka Pēra Ginta trakulīgo dzīvi ar sievietēm un apspēlēta Solveigas sakrāli simboliskā gaidīšana. Teātra zinātniece un kritiķe Silvija Geikina savā recenzijā portālā ''Kroders.lv'' par Pēra un Solveigas attiecībām raksta: „Šīs Solveigas citādība, viņas atšķirība no pārējām Pēram tuvajām sievietēm ir arī viņas vājā dzirde un zīmju valoda, kuru sarunājoties lieto aktrise. Artūra Putniņa Pērs, kurš Solveigas priekšā nostājas piekusis no skrējiena un uzdzīves, kā apburts cenšas saprast Jolantas Znotiņas Solveigas zīmju valodu. (..) Pēra un Solveigas saskarsmei būtiskāks ir nevis vārdos teiktais, bet sirdī izjustais. Tā ir divu radniecīgu siržu valoda, kurai vārdi nav vajadzīgi.”

Izrāde balstīta norvēģu dramaturga Henrika Ibsena tekstā, un tā radīta kā nosacīta spēle nosacītā laiktelpā. Apjomīgo Ibsena poēmu savdabīgā kompozīcijā atklājusi jaunā dramaturģe Justīne Kļava.

Horeogrāfs Kārlis Božs ir izvirzīts Spēlmaņu nakts balvai nominācijā "Gada kustību mākslinieks". Teātra kritiķe Maija Svarinska portālā “Kroders.lv” raksta, ka izveidotā horeogrāfija „spraigi un izteiksmīgi vēstī par Pēra mīlas piedzīvojumiem.” Arī Silvija Geikina atzinīgi novērtējusi to, ka horeogrāfs „šaurajā, nelielajā spēles laukumā radījis skatuves dejas un kustības meistardarbu. Tajā jaušama kaisle, dinamika, kustības prieks.”

Solveigas un Ozes lomā iejutusies vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa. Pārējās lomās būs redzami – Artūrs Putniņš (Pērs Gints/Pogu lējējs), Dainis Sumišķis (Pērs Gints), Jana Ļisova (Ingrīda/Zaļā/Anitra), Kārlis Derums (Kapteinis/Mads Mojens) un astoņgadīgā, nedzirdīgā Amanda-Anete Intsone (Helga) no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas

Režisors Viesturs Roziņš, kostīmu mākslinieks un scenogrāfs Valters Kristbergs, horeogrāfs Kārlis Božs, dramaturģe Justīne Kļava, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, mūzikālā noformējuma autors Uldis Sniķers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt