Teātra dienas balvas šogad saņems Maija Doveika un Juris Žagars

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

30.martā plkst. 14 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisināsies ikgadējā Teātra dienas balvu pasniegšanas ceremonija. Lilitas Bērziņas balvu šogad saņems Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika, bet Harija Liepiņa balvu - Dailes teātra aktieris Juris Žagars.

Savukārt Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu saņems klasiskās un vēsturiskās dejas pedagoģe Palmīra Dzērve (Ziediņa)

Pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks atjaunota aktiera, režisora, pedagoga un skatuves mākslas teorētiķa Jēkaba Dubura balva, un tā tiks piešķirta skatuves runas un aktieru meistarības pedagoģei Ainai Matīsai.

2016. gada 27. martā Jēkabam Duburam atzīmēsim 150. dzimšanas dienu, kam par godu tiks atjaunots viņa vārdā nosauktais apbalvojums, ko piešķir par izciliem sasniegumiem skatuves mākslas pedagoģijā un/vai skatuves mākslas teorijas attīstībā.

Šī balva tika iedibināta 1966.gadā, atzīmējot Jēkaba Dubura 100. dzimšanas dienu. Mākslinieka lielākie nopelni saistīti ar latviešu profesionālās teātra izglītības modeļa izveidošanu, kopā ar Zeltmati (Ernestu Kārkliņu) 1909. gadā dibinot Latvju dramatiskos kursus, un ar skatuves mākslas, skatuves runas teorijas un praktisko vingrinājumu sistēmas izveidi.

Iepriekšējā balva tika piešķirta 1993. gadā režisoram un pedagogam Pēterim Krilovam.

Laureātus sveiks iepriekšējo gadu balvu laureāti, draugi un kolēģi, kā arī laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotas goda zīmes – ordeņi.

Teātra dienas balvas tiek pasniegtas jau kopš 1986. gada, kad Eduarda Smiļģa balvu saņēma Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš un Artūrs Dimiters. 1987. gadā pirmo reizi tika pasniegta Lilitas Bērziņas balva aktrisei par izciliem sasniegumiem teātra mākslā un to saņēma Vija Artmane un Astrīda Kairiša. 1996. gadā par izciliem sasniegumiem baleta mākslā Lita Beiris saņēma Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu, savukārt 2005. gadā tika iedibināta tradīcija pasniegt Harija Liepiņa balvu aktierim par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā un to saņēma Ivars Puga.

2015. gadā Teātra dienas balvas saņēma Sandra Kļaviņa, Egons Dombrovskis, Gunta Bāliņa un Indra Roga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti