Tapis latviešu-somu mākslinieku kopdarbs «3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes»

Trešdien, 11. maijā, pirmizrādi Ģertrūdes ielas teātrī piedzīvos Latvijas un Somijas mākslinieku kopdarbs „3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes”.

No Latvijas puses izrādi veidojuši teātra mākslinieki, kuri skatītājiem jau pazīstami ar savu aso un trāpīgo redzējumu par dažādiem sociālpolitiskiem jautājumiem: režisors Valters Sīlis, dramaturgs Jānis Balodis, māksliniece Ieva Kauliņa un operators Dainis Juraga. Savukārt viens no trīs somu teātra "Klokrike" (Klokricke teatern) aktieriem un izrādes līdzveidotājiem – Karls Alms (Carl Alm) – Latvijas publikai pazīstams no starptautisko un vietējo atzinību guvušās izrādes “Leģionāri”. Jaunajā darbā viņam pievienojusies Nora Dadu (Noora Dadu), kas pagājušgad atzīta par labāko jauno skatuves mākslinieci Somijas teātrī, un Matti Raita (Matti Raita), kas veidojis arī izrādes mūziku.

"3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes" ir neparastiem piedzīvojumiem un atklājumiem bagāts ceļojums pa mūsdienu Eiropas Austrumu robežu. Aktieri, pārtapuši par trīs franču aristokrātiem, musketieriem no 17. gadsimta, pēkšņi attopas kādā Vīnes pievārtē. Atoss, Portoss un Aramiss devušies gulēt vēl 17. gadsimta Francijā, pamostas 21. gadsimta Vīnē. Tā vietā, lai mēģinātu atgriezties mājās, viņi izlemj doties uz priekšu – iepazīt šo jauno trako pasauli.

Izrādei dots apakšvirsraksts mokumentārais mūzikls (mockumentary musical), jo “3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes” tapusi, balstoties uz patiesiem notikumiem, un izrādē tiek izmantots dokumentāls video materiāls, kuru radošā komanda ieguva savā ceļojumā pa Centrālaustrumeiropu 2015. gada oktobrī.

Tuvākās izrādes Ģertrūdes ielas teātrī 11., 12., 13. un 14. maijā plkst. 19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti