Savienot austrumu un rietumu teātra tradīcijas. Daugavpils teātris sadarbosies ar Ščukina teātra institūtu Maskavā

3. decembrī Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs un Borisa Ščukina teātra institūta rektors Jevgeņijs Kņazevs Maskavā, Borisa Ščukina teātra institūtā, parakstīja savstarpējās sadarbības līgumu ar mērķi veicināt sadarbību izglītības un radošajā jomā pieredzes apmaiņas un teātra meistarības attīstīšanas nolūkā, informēja teātra pārstāvji.

Daugavpils teātra sadarbība ar Borisa Ščukina teātra institūtu paredz teātra darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanas programmas īstenošanu, pieredzes apmaiņu ar meistarklašu un lekciju starpniecību, kopīgu kultūras pasākumu organizēšanu, viesizrāžu apmaiņu, kā arī abiturientu uzņemšanu Borisa Ščukina teātra institūtā, lai viņi apgūtu aktiermeistarību, balstoties uz Vahtangova teātra mākslas skolas tradīcijām.

"Mums ir ļoti patīkami kļūt par Daugavpils teātra partneriem ilgtspējīgas attīstības programmas realizācijā. Šis solis Baltijas virzienā sperts, lai veicinātu Vahtangova teātra mākslas skolas tradīciju un metodiku izplatību ārzemēs. Mēs sadarbojamies jau ne pirmo gadu, taču tikai tagad stratēģiskās akadēmiskās līderības programmas "Prioritāte-2030" ietvaros mums radās iespēja sniegt milzīgu impulsu savstarpējai sadarbībai. Mēs vēlamies veicināt viedokļu apmaiņu, dalīties radošās idejās, iesaistīt vairāk ārzemju abiturientu un turpināt nacionālo teātru attīstības tradīciju, ar ko arī ir pazīstams mūsu institūts. Ļoti patīkami, ka arī no Latvijas kolēģu puses redzam vēlmi sadarboties," norādīja Borisa Ščukina teātra institūta rektors Jevgeņijs Kņazevs.

Savukārt Oļegs Šapošņikovs piebilda: "Daugavpils teātrim nav tikai teorētisks priekšstats par Vahtangova teātra skolas tradīcijām. Mūsu teātrī ir daži aktieri, kuri apguvuši aktiermeistarību tieši Borisa Ščukina teātra institūtā – Vera Hramņikova, Jeļena Ņetjosina, kā arī gribētu pieminēt nesen mūžībā aizgājušo Vladimiru Dupaku. Tāpēc mūsu vēlme turpināt šī teātra tradīcijas nav nejaušība. Izvēloties sadarbības partnerus ar slavenām teātra tradīcijām, mēs savu vīziju redzam kā integrējošu un ceram, ka mūsu teātris var kļūt par vietu, kur savienojas austrumu un rietumu teātra mākslas tradīcijas, rezultātā radot auglīgu vidi unikālai jaunradei."

Lai arī sadarbības līgums parakstīts tikai tagad, jau šoruden ar Daugavpils teātra aktieriem un dejotājiem, kā arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas aktieru kursa audzēkņiem tikās Borisa Ščukina teātra institūta aktiermeistarības katedras profesore, aktrise un režisore Valentīna Nikolajenko un novadīja viņiem vairākas meistarklases, tādējādi stiprinot Borisa Ščukina teātra skolas tradīcijas Daugavpils teātrī. Savukārt 3. un 4. decembrī Oļegs Šapošņikovs tikās ar Borisa Ščukina teātra institūta audzēkņiem, lai diskutētu par krievu un Eiropas teātri, aktiera misiju, teātra mākslas ietekmi uz skatītāju un sabiedrības stāvokli kopumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt