Rudenī Rīgā būs skatāmas Daugavpils teātra viesizrādes

Daugavpils teātris no septembra līdz oktobrim Rīgā piedāvās viesizrāžu programmu, kas piedāvās noskatīties gan mūziklu "Džeina Eira", gan "Spēlmaņu nakts" žūrijas atzinīgi novērtētās izrādes "Jubileja ‘98" un "Kliedzēji", kā arī provokatīvo izrādi "Kailais karalis", informē teātra pārstāve Janīna Ivanova.

Daugavpils teātris rudens viesizrādes Rīgā atklās ar vienu no saviem populārākajiem iestudējumiem – mūziklu "Džeina Eira", kas notiks 18. septembrī plkst.19. VEF Kultūras pilī.

"Džeina Eira ir kļuvusi par sinonīmu spēcīgai personībai ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Arī komponista Kima Breitburga un autora Karena Kavalerjana radītajā mūziklā skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam pretī mīlestībai," norāda teātrī.

Iestudējumā "Džeina Eira" piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī pieaicināti solisti, tajā skaitā Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Mūzikls ir krievu valodā.

Savukārt 24. septembrī plkst.17 un plkst.19.30 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts" notiks izrāde "Kliedzēji" (režisors Viesturs Roziņš), kas pārstāvēta četrās "Spēlmaņu nakts 2019" nominācijās, tostarp "Gada mazās formas izrāde". Šī iestudējuma pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns "Sniegi" (1963), kuru dramatizējusi Ludmila Roziņa, bet izrādes muzikālo noformējumu veidojis komponists Jēkabs Nīmanis. Izrāde vēsta par neparastu attiecību trijstūri starp neredzīgu meiteni Tāsīti, ar tuberkulozi sasirgušu zemnieku Eduku un muzikantu-klejotāju Ruduku.

Ņemot vērā pieaugošo skatītāju pieprasījumu, izrādi "Kliedzēji" varēs noskatīties arī  29. oktobrī plkst.17 un plkst.19.30 VEF Kultūras pilī.

Biļetes uz šīm viesizrādēm var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Savukārt 25. septembrī plkst.17. un plkst.19.30 Ģertrūdes ielas teātrī varēs noskatīties izrādi "Jubileja ’98" (režisore Paula Pļavniece). Izrādes pamatā ir dramaturģes Justīnes Kļavas luga, kuru krievu valodā tulkojis Oļegs Šapošņikovs.

"Izrādes darbība notiek 90. gadu Latvijā, kas valsts vēsturē iezīmējies kā pārmaiņām, apjukuma un pirmajiem kapitālisma labumiem pārpildīts laiks. Izrādē attēlotas Janas bērnības atmiņas un viņas mēģinājumi izprast, kāpēc vectētiņa Edvīna 60 gadu jubilejas svinības kļuva par pēdējo vakaru, kad visa ģimene bija savākusies kopā," norāda teātrī.

"Jubileja ‘98" pārstāvēta sešās "Spēlmaņu nakts 2017" balvas nominācijās un saņēma trīs balvas: "Gada mazās formas izrāde", "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" un "Gada aktrise otrā plāna lomā".

Biļetes uz izrādi "Jubileja ‘98" pieejamas Ģertrūdes ielas teātra kasē un internetā.

Savukārt 14. un 15. oktobrī plkst.19 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī varēs noskatīties izrādi "Kailais karalis” (režisors Oļegs Šapošņikovs). Izrāde ir vairāku starptautisku teātra festivālu dalībniece, kā arī skatītāju vērtējumā ieguva labākās izrādes titulu Baltkrievijā notikušajā Starptautiskā jauniešu teātra forumā "[email protected]–2019".

"Izrāde analizē mūsdienu pasaules politikas sāpīgās tēmas. Asi tiek izsmieta nacionālā vīzdegunība ar vienlaicīgu tieksmi pēc visa svešā, varas pārstāvju melīgums un liekulība, kuri demokrātijas aizsegā turpina attīstīties totalitārisma virzienā. Ar savu krāšņo formu un atkailināta ķermeņa klātbūtni izrāde apzināti atdarina mūsdienu masu kultūru, kura cenšas nospiest individualitāti un radīt pelēku masu, kas slīkst izklaidē un primitīvās vēlmēs," par izrādi stāsta teātra pārstāvji.

Izrāde ir krievu valodā. Biļetes uz to pieejamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti