Rīgas Krievu teātri vadīs Dana Bjorka

Par piemērotāko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatam nominācijas komisija piecu pretendentu konkurencē atzinusi Danu Bjorku. Jaunā teātra valdes locekle amatā tiks aicināta stāties 2018. gada sākumā, informēja Kultūras ministrija.

“Nominācijas komisija Danu Bjorku par piemērotāko teātra vadītāja amatam atzina, salīdzinot konkursa dalībnieku iegūto punktu skaitu visās tā kārtās, tai skaitā personības vērtēšanas testu rezultātus,” skaidroja nominācijas komisijas priekšsēdētājs, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Sandis Voldiņš.

Viņš uzsvēra, ka tieši spēcīgāko konkursa pretendentu sadarbības, komunikācijas, darba organizācijas un komandas veidošanas un vadības prasmju izvērtējums pēc starptautiskiem un adaptētiem vērtēšanas testiem profesionāla personāla atlases uzņēmuma vadībā ļāva salīdzināt un noskaidrot piemērotāko pretendentu teātra vadītāja amatam.

Dana Bjorka par plāniem Rīgas Krievu teātrī Māra Rozenberga
  Kā vienu no tuvākajiem mērķiem Bjorka sauc teātra skatītāju auditorijas paplašināšanu.

   

  "Protams, paturot mūsu pastāvīgo skatītāju, bet piesaistot arī to auditoriju, kura līdz šim neapmeklē teātri tik aktīvi kā gribētos. Līdz ar to ir aktīvs darbs ar mārketinga instrumentiem, menedžmentu, tādiem komunikācijas ceļiem, kādus teātris līdz šim vēl nav pielietojis.

  Otrs ļoti svarīgs virziens, kas ātros tempos būtu jārisina, ir mākslinieciskā vadītāja uzrunāšana. Līdz šim jau esmu runājusi ar vairākiem potenciāliem māksliniekiem, kurus es redzētu šajā amatā,” sacīja Bjorka, gan pagaidām atturoties nosaukt viņu vārdus. 

  Bjorka nomainīs ilggadējo Rīgas Krievu teātra vadītāju Eduardu Cehovalu, kurš pēc teju 30 gadiem teātra vadībā šoruden nolēma darbu neturpināt. Cehovals arī pats bija ieteicis Bjorku kā savu pēcteci amatā. Dana Bjorka agrāk bija pazīstama kā Dana Čerņecova.

  Bjorka absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot maģistra grādu kultūras menedžmentā.

  Bjorkai ir septiņu gadu pieredze kultūras pasākumu organizēšanā un vadīšanā biedrībā “Skatuves mākslas producentu fonds”. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī kā aktrise Bjorka strādā astoņus gadus. 2011. gadā par lomām izrādēs “Graņonka” un “Ziema” ieguvusi augstāko nacionālas nozīmes apbalvojumu teātra nozarē - Spēlmaņu nakts - balvu nominācijā “Gada jaunā skatuves māksliniece.”

  Lai stabilizētu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra finanšu situāciju, kas jau vairākus gadus nav vērtējama apmierinoši, KM lēmusi darbam teātra valdē meklēt otru locekli - finanšu jautājumos. Atklāts konkurss uz šo amatu tiks izsludināts nākamā gada sākumā.

  Uz laiku līdz otrā teātra valdes locekļa atrašanai darbu tajā turpinās KM nominētā pagaidu valdes locekle – KM valsts sekretāra vietniece Baiba Zakevica.

  Jau ziņots, ka atklātu konkursu uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatu KM izsludināja pēc tam, kad  3.oktobrī ministrijā ar iesniegumu, kurā lūdza nepagarināt ar viņu darba attiecības, bija vērsies ilggadējais teātra valdes loceklis Eduards Cehovals.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Teātris un deja
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti