Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Tapusi izrāde par Koko Šaneli

Rīgas Krievu teātrī tapusi izrāde par Koko Šaneles dzīvi

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Mazajā zālē 6. un 8. septembrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums “Chanel Nr.1”. Izrādes pamatā likts Koko Šaneles sarežģītais dzīvesstāsts, kurā netrūkst nedz mītu un noslēpumu, nedz uzvaru un zaudējumu. Izrāde tapusi sadarbībā ar Modes muzeju, kostīmu konsultants – pazīstamais modes kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs.

Koko Šaneli mēdz uzskatīt par visnoslēpumaināko modes dizaineri vēsturē – un viņa nebūt netiecās ieviest skaidrību mītos un izdomājumos, kas caurvija viņas dzīvi. Nesaudzīga novatore, kas lauž stereotipus, un kaismīga cīnītāja par īstu mākslu – Koko Šanele nodzīvoja sarežģītu mūžu, kas bija drāmu, uzvaru un zaudējumu pilns. Nevienam nevajadzīga, ārkārtīgi vientuļa un nesaprasta jaunībā, viņa visu dzīvi centās pierādīt sevi kā personību un mākslinieci, allaž peldēja pret straumi, alkdama sagraut robežas, kas tolaik tik strikti noteica sievietes vietu un lomu.

Šanele bija pretrunīga personība. Maza, trausla sieviete, kam piemīt dzelzs raksturs; nākusi no viszemākajiem slāņiem, viņa izcīnīja karaļnamu pārstāvju un pirmo lēdiju atzinību; kolaboracioniste, taču vienlaikus arī Francijas lepnums; aprēķinātāja un darījumu sieviete, bet arī dāsna mecenāte; nesaudzīga pret ienaidniekiem un konkurentiem, viņa tomēr prata mīlēt un piedot.

Izrādes darbība sākas ar epizodi, kurā Šanele (viņai tolaik ir jau 70 gadu) atgriežas no trimdas un parāda savu jauno kolekciju, ko publika izsvilpj. Ir beidzies Otrais pasaules karš, un 1947. gadā modes pasauli ar savu “New Look” ir iekarojis Kristiāns Diors, piedāvājot romantisku, trauslu, ziedam līdzīgu sievieti – pavisam citādu, nekā redzēja un rādīja Koko Šanele. Taču viņa nepadevās un, atbildot uz negatīvo kritiku, radīja savu slaveno kostīmu, kas vēl aizvien asociējas ar Šaneles vārdu un nevainojamo stilu. 

Koko Šaneles lomā Irina Stepanova, Gabriela Šanele – Natālija Ščeglova, Modes nama “Chanel” direktors, Žans Etjēns Balsāns, Artūrs Keipls Boijs, Pols Puarē, kņazs Dmitrijs Pavlovičs, Ernests Bo, Tīrīšanas komitejas pārstāvis – Nikolajs Šestaks.

Iestudējuma režisors – Vadims Grosmans, dramaturgs – Igors Jakimovs, māksliniece – Nataļja Muzičkina, komponists – Andrejs Aleksandrovs, baletmeistare – Anna Romenkova. Izrāde krievu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti