Rīta Panorāma

Keramikas darbnīca Siguldā

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Freidenfeldu

Intervija ar Edīti Neimani, Ati Zāberu un Aleksandru Tuguševu

Rīgā sācies trešais starptautiskais amatierteātru festivāls

Rīgā norisinās jau trešais starptautiskais amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri 2018” , un tā atklāšanas pasākums gaidāms piektdienas vakarā. Amatierteātru festivāls notiek VEF Kultūras pilī, un, kā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja Rīgas amatierteātru koordinatore Edīte Neimane, šogad tajā piedalās kolektīvi no Horvātijas, Bulgārijas, Lietuvas, Igaunijas, Lietuvas Kultūras akadēmijas aktieru kurss, tātad profesionāļi, arī Polijas Deju teātris.

Piektdienas vakarā Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Klaipēdas filiāles Teātra nodaļas 4. kursa studentu grupa “Taško” festivālā viesosies ar kustību izrādi “Troksnis”, vēstīts Rīgas pilsētas pašvaldības mājaslapā.  Teātra izrādes pamatā būs ritmiska teatrāla kompozīcija, kura papildināta ar dejas un dziesmas elementiem.

“Scena Sisak” teātris no Horvātijas skatītājiem piedāvās noskatīties Slavomira Mrožeka absurda komēdiju “Atklātā jūrā”. Savukārt Pasvales Kultūras centra un Pasvales Levens vidusskolas teātris no Lietuvas spēlēs psiholoģisku drāmu Jolantas Rastauskienes izrādi “Sesija”, kurā risināta aktuāla un sāpīga tēma par Skolotāju – sievieti un personību  brīdī, kad darbs skolā ir jāpamet.

Plaša festivāla programma un daudzveidīgas izrādes gaidāmas sestdien, 13. oktobrī. Plkst. 12.00 skatītājiem būs iespēja apmeklēt VEF Kultūras pils ansambļa “Rīgas pantomīma” uzvedumu “Jaunā zeme”, kas vienlīdz interesants būs kā bērniem, tā pieaugušajiem.

Pazīstamo klasiku - Antona Čehova drāmu “Tēvocis Vaņa” - iestudējis “Oomeriteater” no Igaunijas, bet teātra grupa “Temp” no Bulgārijas piedāvās noskatīties teatrālu folkloras impresiju “Mīlestības maģija” pēc Kalina Kostadinova darba motīviem, kur kāds jauneklis meklē izeju no nezināmā, meklējot vērtības pazemes, virszemes un debesu valstībās.

Svētdien, 14. oktobrī, plkst. 17.00, teātra mākslas cienītāji aicināti uz laikmetīgās dejas izrādi “Ražas laiks”, ko piedāvās profesionāla deju teātra grupa “Polski Teatr Tańca” no Polijas.  Uzvedumā metaforiski un simboliski izstāstīts stāsts par ražas laika dzīvespriecīgo, jauneklīgo un arī tumšo pusi, par dzīvības alkām un nāves nenovēršamību.

Festivāla izrādes Lielajā zālē ir bez maksas, uz izrādēm Kamerzālē ieteicams izņemt bezmaksas ielūgumus, jo vietu skaits Kamerzālē ir ierobežots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti