Rīgā gaidāmas jauno laikmetīgās dejas horeogrāfu performances

Latvijas Kultūras akadēmijā šī mācību gada noslēgumā tika izrādītas Skatuves mākslas katedras profesores Olgas Žitluhinas vadītās Laikmetīgās dejas mākslas absolventu diplomdarbu izrādes. Rīgas vasaras kultūras programmā rīdzinieki šīs laikmetīgās dejas performances varēs vērot projekta “+21” realizācijas vietās visā pilsētā, informēja organizatori.

Kā skaidroja projekta īstenotāji, nosaukums “+21” ietver sevī vairākus vēstījumus: “Pirmkārt, šogad laikmetīgās dejas profesionāļu pulku papildinās 21 dejas mākslas profesionālis, otrkārt, 21 grāds pēc Celsija ir gaisa temperatūra, kas ir silta, vasarīga un komfortabla, – tieši šādi jutīsies performanču apmeklētāji – Rīgas iedzīvotāji.”

Kā pirmās savas performances Dzegužkalnā virs estrādes prezentēs horeogrāfes Melānija Graumane un Darja Turčenko. Pasākums notiks 21. jūlijā Rīgā, Dzegužkalnā, pulksten 18.00.

Performances “Momoss” sastāvu veido Arturs Muskars, Marģers Vanags, Simona Ozola, Melānija Graumane, Vladimirs Goršantovs, Ģirts Dubults, Līva Apšeniece, Kitija Geidāne. “Performance ir par smiekliem. Momoss ir sengrieķu joku un smieklu dievs, kam seko līdzi viņa nemirstīgā armija,” skaidrots darba pieteikumā.

Horeogrāfes Darjas Turčenko performance “Anima” vēstījums ir par cilvēka kolektīvo bezapziņu. Darba aprakstā teikts: “Cilvēks piedzimst bezapziņā. Līdzīgi kā instinkti, kas liek zivīm migrēt uz savām nārsta vietām, cilvēks kopš dzimšanas ietver senu pirmsākumu plānu. Karls Gustavs Jungs nosauca šo dziļo cilvēku psihes slāni par kolektīvo bezapziņu, pieņemot, ka tajā atrodas universāli, plaši izplatīti šabloni. Kolektīvā bezapziņa ir visa radošā avots.” Dejotāji – Patrīcija Mūrniece, Emanuēla Zvaigznīte, Darja Turčenko, Līva Nora Apšeniece, Ģirts Dubults, Marģers Vanags, Kitija Geidāne, Roberta Gailīte, Gundega Rēdere.

Divus vakarus – 25. un 26. jūlijā pulksten 18.00 – LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā savus darbus prezentēs horeogrāfi Simona Ozola, Gundega Rēdere, Ģirts Dubults un Kitija Geidāne.

Svētdien savu darbu "Horizontā" izrādīs Gundega Rēdere. Viņas performance ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars. Tā ir par uzticēšanos un balansu ārpus balansa. Performancē piedalās Gundega Rēdere, Marģers Vanags un dziedātāja Elīna Silova.

Simonas Ozolas horeogrāfija "Nevaru gribu. Vajag negribu. Nevajag varu" caur deju stāsta par bailēm. Horeogrāfe komentē: “Man bija bail šo taisīt, tāpēc es ilgi vilcinājos. Tā nu šīs divas lietas kļuva par konceptu. Tāpēc šeit ir tikai tas, kas ir, – jo es aizvien vilcinos un baidos.” Izpildītāju sastāvu veido Melānija Graumane, Ramona Levane, Vladimirs Goršantovs.

Pirmdien, 26. jūlijā, notiks horeogrāfa Ģirta Dubulta performance "Draudzene". Darbs ir veidots, balstoties uz dienasgrāmatas tekstiem, kas tapuši no 2009. gada, kad horeogrāfs tikko uzsāka mācības 9. klasē. Dienasgrāmatu viņš sāka rakstīt, jo nebija neviena, kuram pastāstīt par to, kā viņš jūtas. Dejotāji – Arturs Muskars, Marģers Vanags, Oskars Moore, Vladimirs Goršantovs, Edvards Kurmiņš.

Performances "(Lei)putrija" horeogrāfe ir Kitija Geidāne. Autore vēlas runāt par ilgām, par leiputriju, vietu, kura neeksistē šodienā, bet gan viņas atmiņās un nākotnes vīzijās. Par to, kas ir bijis, un par to, kas, visdrīzāk, vairs nekad nenotiks. Performancē piedalās Emīlija Berga, Gundega Rēdere, Marģers Vanags, Ģirts Dubults.

Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas. To ir iespējams iegūt vietnē www.covid19sertifikats.lv. Visi pasākumi ir bez ieejas maksas.

Pasākumu rīko biedrība “Party”, Rīgas vasaras programmā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt