Režisors Reinis Suhanovs Valmieras teātrī iestudē paaudžu trilleri «Ģimene»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

18. septembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrāde gaidāma režisora Reiņa Suhanova iestudētajai amerikāņu dramaturga Stīvena Karama lugai “The Humans”, kas Valmieras teātrī būs redzama ar nosaukumu “Ģimene”, informē teātra pārstāvji.

“Pastāv sešas fundamentālas bailes, ko reizi pa reizei dažādās kombinācijās izjūt ikviens cilvēks – bailes no nabadzības, kritikas, sliktas veselības, vecuma, nāves un bailes pazaudēt kāda mīlestību. Izrāde ”Ģimene” caur vidusšķiras ģimeni aplūko šīs bailes, kas ir izaugušas no paša autora pagātnes pieredzes, šajā darbā līdz kaulam atklājot, ko nozīmē būt ģimenei,” teikts iestudējuma pieteikumā.

Režisors Reinis Suhanovs par darbu saka: “Lieliskais šajā materiālā ir tas, ka sāpīgās un nepatīkamās tēmas tiek apskatītas tieši tāpat kā dzīvē, caur pašironisko, melno humoru. Un, lasot lugu, sākotnējos smieklus par aprakstīto situāciju, kādā ir nonākusi šī konkrētā ģimene, nomainīja sajūta, kaut nu man pietiktu spēka nenonākt tikt tālu un nenodarīt pāri saviem tuvākajiem.

Tā ir tā sajūta, kad tu skaties svešā, netīrā, tumšā spogulī un pēkšņi ieraugi savu attēlu.”

Luga pirmo reizi tika iestudēta 2016. gadā Brodvejas teātrī. Tā līdz šim ir saņēmusi neskaitāmas nominācijas un apbalvojumus, tai skaitā arī prestižo "Tony Award" un "New York Drama Critics Circle Award", turpinot savu uzvaras gājienu visā pasaulē.

Valmieras teātra iestudējumā radošajā ansamblī ir arī kostīmu māksliniece Līga Zepa, gaismu un video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis, muzikālo noformējumu viedojuši Jēkabs Nīmanis un Aigars Apinis.

Lomās: Aigars Apinis, Tālivaldis Lasmanis, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Klinta Reinholde, Elīna Vāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti