Kultūras ziņas

Mūzikas nedēļa Tallinā

Kultūras ziņas

Jāņa Deinata fotogrāfiskās fantāzijas

Režisors Harijs Petrockis atgriežas Daugavpils teātrī

Režisors Harijs Petrockis atjauno sadarbību ar Daugavpils teātri

Ar jauniestudējumu „Savējie” neilgi pirms savas 50 gadu jubilejas režisors Harijs Petrockis atgriezies Daugavpils teātrī, pēc četru gadu pārtraukuma atjaunojot sadarbību ar Daugavpils teātri.

Iestudējums tapis pēc autores Kristīnes Jokstes lugas motīviem. „Savējie” stāsta par Latvijas zemes izpārdošanu, par tautas aizbraukšanu un iedzīvotāju integrāciju. Kā teic pats režisors, tad visas trīs problēmas ir katra valsts iedzīvotāja sāpe, uz kuru tiek piedāvāts pavērot no malas.

Pirmizrāde izpelnījusies skaļus aplausus un laba vēlējumus režisoram. Pats Harijs Petrockis teic:

Jūtot zāles atmosfēru, enerģiju, smieklus un beigu aplausus, es domāju, ka publika izrādi saprata.”

Izrādes skatītāja, daugavpiliete Aiga atzīst – izrāde ļoti patikusi. „Parādījās aktuālās tēmas, kas ir mūsu sabiedrībā. Bija viela pārdomām, jo arī manai meitai varētu būt aktuāla tēma braukt dzīvot un strādāt uz ārzemēm.”

Ar  Harija Petrocka pirmizrādi aktieru lokā ir atgriezusies arī viņa sieva Inese Laizāne, kas spēlēja galveno Regīnas lomu. Vairākus gadus Laizāne ir spēlējusi citu lomu – viņas ikdiena paiet Saeimas deputāta krēslā.

Aktrises arodu nebiju veikusi vairāk nekā 13 gadus. Biju lielās pārdomās, vai to spēšu,” atzīst Laizāne.

Harija Petrocka pirms četriem gadiem Daugavpils teātrī iestudētā izrāde „Klepernīku pogosta zvaigzne” piedzīvoja vairāk nekā 50 izrādes.  Pēc ilgā pārtraukuma režisors sola nepārtraukt sadarbību ar Daugavpils teātri.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti