Projekta «Kara piezīmes» otrajā izrādē aplūkos žurnālistiku kā vārda mākslu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Piektdien, 9.janvārī, plkst. 19 teātrī "Dirty Deal Teatro" notiks projekta "Kara piezīmes" otrais pasākums. Šoreiz savu interpretāciju par Ukrainas notikumiem un to ietekmi uz Latvijas sabiedrību piedāvās dramaturģe Aiva Birbele, kuras lugas lasījumu iestudē režisors Ģirts Šolis.

Dramaturģe Aiva Birbele, kuras uzdevums bija sekot līdzi decembra ziņām, par savu lugu stāsta: "Ziņkrāšanas procesā sapratu - arī žurnālistika ir vārda māksla. Daži no ziņu sižetiem vairāk līdzinās literāram darbam, kurā nav ne kripatas patiesu faktu. Tātad ir cilvēki, kuri saņem algu par šādu tekstu radīšanu. Savā lugā "Pirmā diena" es modelēju situāciju - kā būtu, ja man piedāvātu labi apmaksātu un radošu darbu, kurā būtu "mazliet" jāpafantazē, lai ziņas un televīzijas stāstus padarītu efektīgākus? Cik es būtu drosmīga? Jo īpaši situācijā, kad netālu ir karš, kura laikā daži dzied un pozē ar kaujiniekiem, daudzi iet bojā, bet visi cenšas izdzīvot un dzīvot."

Aivas Birbeles radīto tekstu iestudēs pagājušā gada "Spēlmaņu nakts" balvas nominants Ģirts Šolis, bet lomās iejutīsies Katrīna Albuže, Kārlis Krūmiņš, Madars Zvagulis, kā arī pats režisors un lugas autore.

Pēc lasījuma sekos režisora un žurnālista Dmitrija Petrenko vadīta diskusija, kurā piedalīsies politologs un filozofs Ivars Ījabs, režisors Ģirts Šolis un dramaturģe Aiva Birbele. Diskusijas mērķis ir veicināt dalīšanos pārdomās un viedokļos ne tikai par pasākumā nolasīto teātra tekstu, bet galvenokārt par notikumiem Ukrainā un to sekām Latvijas sabiedrībā.

Kā vēstīts, projektā "Kara piezīmes" katru mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz augustam sekos līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiek piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos katra mēneša pirmajā piektdienā.

Projektā "Kara piezīmes" piedalās dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Rasa Bugavičute, Jānis Balodis, Justīne Kļava, Sergejs Timofejevs, Agnese Rutkēviča, Andris Kalnozols, Lauris Gundars un teātra tekstu lasījumu režisori - Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko, Viesturs Meikšāns un Elmārs Seņkovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti