Pirmo reizi pasniegta Žaņa Katlapa balva

Sestdien, 30.novembrī, Jaunmoku pils kolonu zālē pirmo reizi pasniegta Žaņa Katlapa balva. Tā piešķirta Mārai Zālītei un Inārai Sluckai.

Ar balvu Ž.Katlapa novadnieki vēlas aktualizēt kādreizējā Nacionālā teātra direktora, izcila aktiera, režisora un teātra pedagoga personības reiz apliecinātās vērtības.

Žani Katlapu par savu pedagogu, iedvesmotāju saukuši gan Kārlis Sebris, gan Velta Līne, gan Jānis Kubilis, gan daudzi citi no latviešu teātra zelta paaudzes. Ar šo balvu tās iniciatori vēlas regulāri atzīmēt, izcelt tos sasniegumus, kas uz Latvijas teātra skatuvēm mākslinieciski apliecina nācijas pamatvērtības.

Žaņa Katlapa pirmās balvas ieguvēji šogad ir Māra Zālīte "Par nacionālas tematikas aktualizāciju Latvijas teātru vidē un ieguldījumu Tukuma novada pašapziņas stiprināšanā", kā arī režisore un aktrise Ināra Slucka – par režiju izrādei "Bagātā kundze" Nacionālajā teātrī.

Laureāti saņēma īpašu Ž.Katlapa dzimtā Tumes pagasta kalēja Ginta Haņecka veidoto Žaņa Katlapa balvu, kā arī naudas balvu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti