Oktobrī notiks otrais skatuves mākslas festivāls «Teātris ir visur Kuldīgā»

Šī gada 21. un 22. oktobrī Kuldīgas pilsētvidē jau otro gadu pēc kārtas skatuves mākslas tradīciju turpinās starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot piesātinātu kultūras programmu.

“Teātris ir visur Kuldīgā” (TIVK) 2017. gadā piedāvā pārdomātu un vienlaikus atraktīvu programmu, kuru veido dažādi mākslinieciskie ansambļi un radošo personību pārstāvji – Latvijas Leļļu teātris, galerija “Istaba”, Karaliskais improvizācijas teātris, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un absolventi teātra, laikmetīgās dejas un audiovizuālajā mākslā, neatkarīgie mākslinieki, kā arī ārzemju viesi no Maskavas un Ņujorkas.

Šī gada festivāla dienas iesāksies ar notikumiem bērniem. Radošajā darbnīcā “Teātris manas dzīves ikdienā” tapušie darbi tiks izstādīti Kuldīgas novada muzejā.

Ģimenes ar mazākajiem teātra skatītājiem, kā arī ikviens cits interesents aicināts uz Kārļa Krūmiņa izrādi “Nāc laukā!”, kas jau iepriekš atzinīgi novērtēta Valmieras vasaras teātra festivālā un Bērnu un jauniešu teātra festivālā “Eju meklēt” un kas norisināsies daudzdzīvokļu māju pagalmā.

Otro gadu uz festivālu brauc arī galerija “Istaba” ar Jāņa Znotiņa režisēto izrādi, piedāvājot turpinājumu vairākkārt izpārdotajai grāmatai “Kaka un pavasaris”, pēc kuras tapa arī izrāde bērniem ar tādu pašu nosaukumu. Šogad izrādē “Karnevāls un kartupeļu salāti” aktieri runās par bērnu iekļaušanos sabiedrībā un spēju just to, ko jūt citi. Uz teātrim vēl neierastu lokācijas vietu – sporta klubu “Poligons” - dosies izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” no Latvijas Leļļu teātra ar aktieriem Baibu Vanagu un Artūru Putniņu galvenajās lomās, kā arī mūziķiem no grupas “Iļģi”.

Uzsākot 9. darbības sezonu un turpinot vienu no iemīļotākajām tradīcijām doties viesizrādēs, Karaliskais improvizācijas teātris arī šogad sola aizrautīgi pavadītu laiku un ne mazums pārsteigumu, ļaujot skatītājam veidot izrādes saturu, virzību un noskaņojumu. Savukārt 22. oktobrī pusdienas restorānā “Bangert’s” pavisam neierastas un maģiskas padarīs Jeļenas Paļčevskas ilūziju šovs ar muzikālu dāvanu no festivāla rīkotājiem.

Starp festivāla dalībniekiem arī Latvijas Kultūras akadēmijas radošo mācībspēku un diplomētu horeogrāfu, režisoru izrādes – apakšprogrammas Teātra mākslas absolventes, režisores Māras Gaņģes askētiskā un neverbālā leļļu teātra monoizrāde pieaugušajiem “Vienkauja”, kā arī horeogrāfes Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrāde “Fafabulala”, kas tapa kā kursa darbs un atgādinās, ka nav vienas patiesības, jo dzīvē viss ir mainīgs - no asarām līdz smiekliem un otrādi. Tāpat festivāla programmu paspilgtinās visatpazīstamākā laikmetīgās dejas izrāde Latvijā – “ĀRĀ” Olgas Žitluhinas režijā sadarbībā ar grupas “Dzelzs vilks” mūziķiem. Festivāla pirmās dienas noslēgumā starp radošās nakts pasākumiem arī spilgtākās Latvijas Kultūras akadēmijas 2016. gada Audiovizuālās mākslas studentu īsfilmas – “Ludis”, “Silts klusums”, “Konvertīti”, “Mažora dienas, minora naktis”, “Tango”, “Meldra” un “Ērkšķiem pilna istabiņa”.

“Teātris ir visur Kuldīgā” arī šogad aicinājis piedalīties festivālā Maskavas Mazās Bronnajas dramatisko teātri. Viesi no Maskavas papildinās TIVK 2017 programmu ar izrādi “Kņaze Marja”. Izrāde ir skats uz pasaules literatūras klasiķa Ļeva Tolstoja romānu “Karš un miers”. Visas lomas attēlo Maskavas Mazās Bronnajas dramatiskā teātra aktieru jaunā paaudze. 2015. un 2016. gadā izrāde ir guvusi augstus profesionāļu un skatītāju novērtējumus vairākos starptautiskos festivālos.

Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas telpas uzņems viesus no Ņujorkas ar muzikāli poētisko izrādi “Mūsu paziņa – Sergejs Jeseņins!”, kas ir Rustema Gaiļiča Ņujorkas Poēzijas un mūzikas teātra pārstāvju sagatavota dzejniekam veltīta programma un ar lieliem panākumiem vairākkārt spēlēta Ņujorkā, Rīgā, Kalugā, Narvā, Kazaņā, Austrālijā, Jaunzēlandē un citur. Programmā iekļautas arī dziesmas, ko izpildīs Rīgas dziesmu teātra “Etīde” mākslinieki.

Festivāla noslēgumā 22. oktobrī gaidāma Liepājas “Goda teātra” izrāde “Bļitka”, kas nominēta 2016./2017. gada "Spēlmaņu nakts" balvai trīs lategorijās - "Gada aktieris" (Egons Dombrovskis), "Gada režisors" un "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā".

Skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur” pirmo reizi tika rīkots 2016. gada 8. un 9. oktobrī. Plašāk - festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti