Sadaļas Sadaļas

Kultūras rondo

Skārienjūtīgā valoda: jauno vārdu ienākšana valodā

Kultūras rondo

Skārienjūtīgā valoda: kā ir labāk – vairāk vai mazāk vārdu?

Sākas Baltijas drāmas forums: iecerētas izrādes, konference un rakstu krājuma atvēršana

Novembra sākumā Rīgā un tiešsaistē norisināsies Baltijas Drāmas forums

No 4. līdz 8. novembrim daļējā klātienē Rīgā un tiešsaistē ar daudzveidīgu programmu norisināsies ''Baltijas Drāmas forums 2020'', informēja organizatori.

Baltijas Drāmas forums ir pasākums, kas tradicionāli ik gadu notiek kādā no Baltijas valstīm. Forumā reizi trijos gados Rīgā tiekas teātra kritiķi, pētnieki, producenti, žurnālisti un teātra radītāji no Baltijas un citām valstīm. Foruma mērķis ir noskatīties atlasītus teātra iestudējumus, no kuriem daļa arī ir nominēti “Spēlmaņu nakts” balvai, un dalīties iespaidos par pašreizējo situāciju teātra un oriģināldramaturģijas jomā Latvijā un Baltijā. Neatkarīgi no pasākuma norises formāta ''Baltijas Drāmas forums 2020'' tiek organizēts, lai stiprinātu Baltijas teātra procesos iesaistīto cilvēku kopienu, iedvesmotu cits citu, apmainītos ar informāciju un saņemtu impulsus jaunām radošām idejām.

5. novembrī pulksten 10.00–15.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā “Zirgu pasts” un attālināti norisināsies starptautiska konference “Teātris & jaunās tehnoloģijas un dažādas perspektīvas”. Tajā foruma dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iepazīstinās ar jaunāko pētījumu rezultātiem un nesenāko pieredzi savās valstīs par tādām tēmām kā mediatizācija, digitalizācija, attālināta komunikācija, teātru statistika un tehnoloģijās balstītas mākslinieciskās stratēģijas Baltijas teātrī. Detalizēta konferences programma pieejama Baltijas Drāmas foruma un Latvijas Kultūras akadēmijas “Facebook” kontos.

6. novembrī pulksten 10.00 LKA teātra mājā “Zirgu pasts” un attālināti notiks paneļdiskusija “Teātris un skatītāji nākamajos simt gados”, kurā par teātra nākotnes attīstības perspektīvām diskutēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teātra nozares eksperti. Pirms diskusijas foruma dalībniekiem un interesentiem būs iespēja tiešsaistē (LKA “Facebook” kontā) noskatīties Latvijas Nacionālā teātra iestudējumu “Baltā sieva” (režisors Valters Sīlis) ar subtitriem angļu valodā.

Konference un diskusija būs skatāmas tiešsaistē Latvijas Kultūras akadēmijas “Facebook” kontā. Abu pasākumu darba valoda – angļu.

Paralēli izrāžu skatei foruma laikā notiks teātra zinātnieces Laumas Mellēnas-Bartkevičas sastādītā grāmatžurnāla “Contemporary Latvian Theatre 2010-2020. A Decade Bookazine” atvēršana. Grāmatžurnāls ir īpaši ''Baltijas Drāmas forumam 2020'' sagatavots izdevums angļu valodā, kurā Latvijas teātra aizvadīto 10 gadu būtiskākās tendences un procesus analizē vadošie Baltijas valstu skatuves mākslas eksperti. Grāmatžurnāla elektroniskā versija pēc Baltijas Drāmas foruma bez maksas būs pieejama ikvienam interesentam.

Plašāka Baltijas Drāmas foruma programma pieejama foruma “Facebook” profilā.

''Baltijas Drāmas forums 2020'' notiek ar Latvijas Republikas Kultūra ministrijas atbalstu un ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums. Pasākuma sadarbības partneri – Latvijas Kultūras akadēmija un teātra aktuālo procesu vietne Kroders.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt