Noslēdzies Liepājas teātra lugu konkurss – godalgoti trīs autoru darbi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Liepājas teātra rīkotajā lugu konkursā žūrija pirmo vietu nolēma piešķirt Grētei Grīviņai, otro – Vinetai Bodniecei, bet trešo Kintijai Stūrei, informēja teātra pārstāvji. Godalgoto lugu autori tiks aicināti pabeigt savus tekstus, lai, iespējams, jau 2022. gadā tie piedzīvotu pirmizrādes Liepājas teātrī.  

Liepājas teātris 2019. gada beigās ar mērķi veicināt jaunu latviešu oriģināldarbu radīšanu, kā arī oriģināldramaturģijas apriti starp Baltijas valstīm, izsludināja lugu konkursu, kurš norisinājās četrās kārtās.

Pirmajā kārtā, kurā bija jāiesūta lugas izklāsts, tika saņemti 52 pieteikumi, pēc iepazīšanās ar kuriem uz otro kārtu tikai izvirzīti 14 pretendenti. Pēc otrās kārtas, kurā bija jāiesniedz viena lugas aina latviešu un angļu valodā, tika atlasīti septiņi pretendenti noslēdzošajām kārtām.

Trešajā kārtā lugu konkursa dalībniekiem bija paredzēta tikšanās ar Baltijas valstu dramaturgiem, kas savā valstī gan pasniedz dramaturģijas nodarbības jaunajiem dramaturgiem, gan arī aktīvi raksta paši – Tekli Kavtaradzi (Lietuva) un Mihkel Seeder (Igaunija), tomēr pandēmijas laiks ieviesa savas korekcijas. Abi iepazinās ar dalībnieku lugu ainām angļu valodā, atsūtot autoriem komentārus un viedokli par izlasīto.

Noslēdzošā kārta norisinājās 5. decembrī platformā “Zoom”, kurā ar savu lugu ideju izklāstu un fragmentu lasījumiem piedalījās seši autori: Edgars Niklasons, Ivo Briedis, Vineta Bodniece, Grēte Grīviņa, Guna Zeltiņa un Kintija Stūre. Viņu darbus vērtēja režisori Dmitrijs Petrenko, Klāvs Mellis, Toms Treinis, kā arī Liepājas teātra pārstāvji – direktors Herberts Laukšteins, literārā padomniece Zanda Borga un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Kopīgi vienojoties un domājot par mazās zāles repertuāru, lai arī rezultāti bija ļoti blīvi, jo visi pieteikumi bija ārkārtīgi saistoši, žūrija pirmo vietu nolēma piešķirt Grētei Grīviņai par lugu “Leonīds”, otro – Vinetai Bodniecei par lugu “Saki ardievas Eliotam”, bet trešo Kintijai Stūrei par lugu “Sapraši un nesapraši”.

“Esmu no sirds gandarīta, ka Liepājas teātris šādu lugu konkursu izsludināja, ka tam pieteicās plašs dramaturgu loks un mūs atbalstīja arī režisori, kuri ar oriģināldramaturģiju ir uz "tu". Tas nozīmē, ka teātrim un tajā iesaistītajiem ir svarīgi runāt par šobrīd sabiedrībā aktuālo un būtisko, attīstot latviešu oriģināldramaturģiju kā tādu! Prieks, ka konkursa dalībnieku vidū ir gan labi zināmi vārdi un, kas vēl jo skaistāk, arī pirmo reizi dzirdēti, turklāt tēmu loks, kas konkursa laureātu vidū aptverts, ir plašs kā satura, tā arī mērķauditorijas ziņā. No sirds gaidu brīdi, kad vismaz daļu no finālistu lugām mēs redzēsim reālos teātra iestudējumos Liepājas teātra mazajā zālē, jo šī tomēr ir diezgan apskaužama situācija – mūsu rīcībā ir vairāki labi, nekad un nekur neiestudēti oriģinālteksti," par lugu konkursa iznākumu sacīja Rasa Bugavičute-Pēce.

Lugu ideju konkurss notika sadarbībā ar nodibinājumu “Liepājas atklātais sabiedriskais fonds “Liepājas teātris”” un ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti