Neatkarīgā teātra trupa «Kvadrifrons» veido izrādi tiešsaistē «24h»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Neatkarīgā teātra trupa “Kvadrifrons” veido tiešsaistes izrādi “24h”, kas būs “dauzonīgs eksperiments”, jo pirmo reizi “Kvadrifrona” vēsturē mēģinājumi un izrādes tapšanas process būs publisks, medijus informē “Kvadrifrona” pārstāvji.

No 20. aprīļa katru darba dienu astoņi jauni mākslinieki satiksies stundu garā mēģinājumā, lai baudītu digitālu kopābūšanu un 24 stundu (h) laikā radītu eksperimentālu performanci, kas pētīs virtuālos satikšanās līdzekļus un to, kā šīs tikšanās pārvērst teatrālā notikumā. Mēģinājumu tiešraides būs skatāmas “Kvadrifrona” sociālajos tīklos, kur skatītājiem tiks dota iespēja novērot un ietekmēt darba tapšanas procesu, iesakot, ko viņi vēlētos redzēt un kas viņiem šajā virtuālajā formātā šķistu aizraujošs. Tāpat pirmo reizi mēģinājumu process būs tik īss un nepierasts.

Mākslinieki skaidro: “Laikā, kad ne par ko nevaram būt droši, ir jauki, ja par kaut ko tomēr varam justies pārliecināti. Šoreiz varam būt pārliecināti, ka pēc divdesmit četriem vienu stundu gariem mēģinājumiem piedzīvosim sociāli distancētu pirmizrādi.

Mēs vēl nezinām, kāda un par ko šī izrāde būs, jo mēģinājumu procesu radošā komanda sāks no nulles, un skatītājiem būs iespēja izsekot visai šī teatrālā notikuma tapšanas gaitai.

Varbūt tā būs ļoti gara, varbūt minūti īsa, iespējams, garlaicīga vai tieši otrādi – ļoti aizraujoša. Kas to lai zina. Mūsu mērķis ir pēc iespējas priecīgāk pavadīt laiku jautru un radošu domubiedru un skatītāju kompānijā, izpētīt virtuālo platformu mākslinieciskās iespējas un varbūt atklāt ko nebijušu.”

Radošā komanda - skatuves mākslas profesionāļi:

  • režisors, aktieris Reinis Boters;
  • režisors, aktieris Klāvs Mellis;
  • gaismu mākslinieks Kārlis Staņa;
  • režisore Paula Pļavniece;
  • scenogrāfs, aktieris Andris Kaļiņins;
  • dramaturģe Linda Rudene;
  • horeogrāfs, režisors Rūdolfs Gediņš;
  • režisore, aktrise Sabīne Alise Ozoliņa.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti