Nacionālajā teātrī top «Dziļā, skumjā jūra» ar Ditu Lūriņu galvenajā lomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē režisors Georgijs Surkovs iestudē Terensa Retingana “Dziļā, skumjā jūra” ar Ditu Lūriņu galvenajā lomā. Pirmizrāde 22. novembrī.

Pazīstamā britu 20. gs. dramaturga luga sākas kā tipiska melodrāma, jo jauna sieviete mēģina izdarīt pašnāvību tāpēc vien, ka viņas mīļākais piemirsis par dzimšanas dienu. Tieši tā reaģē varoņi lielajos romānos, un Estere mēģina īstenot asu sižeta pagriezienu arī savā dzīvē, tomēr ne visi mēs piedzimstam par varoņiem. Tālākā lugas darbība iedziļinās ne tikai sievietes, bet arī vīrieša psiholoģijā un mūsu tik sarežģītajos domu un emociju ceļos krīzes situācijās.

Georgijs Surkovs: “Šo lugu es iestudēju, lai atklātu to, cik lugas centrālā līnija šodien ir neticami aktuāla. Dzīve ir laba un pilnvērtīga tādā veidolā, kādā tu to izdzīvo. Šeit un tagad. Tā ir galvenā vērtība. Bet galvenā varone pārāk bieži par to aizmirst un uzskata, ka viņas dzīve nav pietiekami traģiska, nav pietiekami skaista, ka viņas dzīve vispār nav “pietiekama”. Un, apskurbinādama sevi ar šādām domām, viņa ļoti daudz kam dzīvē ļauj aiziet sev garām. Arī pašai dzīvei. Par to ir svarīgi domāt un runāt. Īpaši šodien, sociālo tīklu un virtuālās realitātes gadsimtā.”

Lomās: Dita Lūriņa, Ģirts Liuziniks, Ivars Puga, Ināra Slucka, Voldemārs Šoriņš un Jānis Vimba.

Scenogrāfe Dace Sloka, kostīmu māksliniece Marija Rozīte, komponists Toms Auniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti