Nacionālais teātris devies viesizrādēs uz Baltimoru

Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Ceļā uz mājām” trupa devusies uz viesizrādēm ASV, lai piedalītos XIV Vispārējos Latviešu dziesmu un deju svētkos, kas no 29. jūnija līdz 3.jūlijam notiek Baltimorā, lsm.lv pavēstīja teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Jau ziņots, ka iepriekš Nacionālā teātra aktieri no ASV Tēvzemes drošības departamenta saņēma darba vīzu atteikumu, kas bija pamatots ar to, ka izrāde, kuru tie bija plānojuši spēlēt vasarā Baltimorā gaidāmajos ASV latviešu dziesmu svētkos - Eliota Heiza komēdija "Ceļā uz mājām" -, nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīmes.

Vēlāk, atkārtoti izskatot pieteikumus, ASV Tēvzemes drošības departaments aktieriem tomēr piešķīra darba vīzas.

Eliota Heiza „Ceļā uz mājām” asprātīgā formātā piedāvās mūsdienu ģimenes problēmu koncentrātu: autoritātes trūkums, dzimuma lomu (ne)sadalījums, "skeleti skapjos", bojāto telefonu komunikācija, mīlestības trūkums, aizvainojums, dalījums mīļajos/nemīļajos utt.

Dāvis Auškāps: „Man ir zināmi daudzi no tajā skartajiem tematiem, ko arī es esmu pieredzējis savā dzīvē, savā lielajā ģimenē ar brāļiem, māsām, brālēniem, māsīcām, tēva radiem, mātes radiem, tagad arī sievas un brāļa sievas radiem. Es gan tur nesaskatu nevienu konkrēti. Kā izrādē „Blakts” saka – „tas nav par tevi, tas ir par tavu kaimiņu”. Tās ir lietas, par kurām man gribas runāt.”

Lomās: Ilze Rudolfa, Voldemārs Šoriņš, Līga Zeļģe, Ainārs Ančevskis, Egils Melbārdis un Jānis Āmanis.

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Agnese Kaupere. Jāņa Aišpura mūzika.

Eliots Heizs (Elliott Hayes) (1956-1994) bija daudzsološs kanādiešu dramaturgs, kura dzīvi pārtrauca avārija, ko izraisīja piedzēries šoferis. “Ceļā uz mājām” ir viņa visvairāk iestudētā luga.

Šis ir Dāvja Auškāpa trešais iestudējums Nacionālajā teātrī. Pirmie divi – Jevgeņija Griškoveca vīru saruna „Satisfakcija” un Vladimira Majakovska groteskā luga „Blakts” – tapuši studiju laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti