Kultūras rondo

Ikkatrs tagad var iedziļināties mūsu digitalizētajā kultūras mantojumā

Kultūras rondo

LNMM video kolekcija: Katrīnas Neiburgas "Satiksme" un "Mazsālītie garie gurķi"

Nacionālā teātrī top virtuālu raidījumu sērija “7 kraukļi un Saulcerīte”

Nacionālā teātra virtuālo raidījumu sēriju aktieri sāk ar jautājumiem Ojāram Rubenim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Nacionālais teātris veido virtuālu raidījumu sēriju “7 kraukļi un Saulcerīte”. Pirmais raidījums Nacionālā teātra un "Elektrum" sociālo tīklu kontos būs redzams 21. aprīlī pulksten 20.00. Pirmā raidījuma Saulcerīte, ar kuru sarunājas septiņi kraukļi, ir bijušais Nacionālā teātra vadītājs Ojārs Rubenis.

"Mēs, septiņi draugi, bijām noilgojušies viens pēc otra, un vienā dienā mēs sazvanījāmies un domājām, ka kaut ko tomēr vajadzētu darīt. Vairākas dienas spriedām, kas tas varētu būt, ko cilvēki ražo un skatās šajā e-vidē. Nonācām pie tā, ka sāksim ar izklaidējošu projektu, pēc tam pāriesim arī uz nopietnākām lietām," ar ieceri Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" iepazīstina aktieris Arturs Krūzkops.

Raidījuma pamatā ir septiņu "kraukļu" – septiņu Nacionālā teātra aktieru – septiņi jautājumi raidījuma viesim, sauktam par Saulcerīti, – smeļoties iedvesmu no Raiņa “Zelta zirga”. Raidījumu veido un tajā piedalās Igors Šelegovskis, Jānis Vimba, Kārlis Reijers, Kaspars Zvīgulis, Raimonds Celms, Romāns Bargais un Arturs Krūzkops. Video apstrāde – Linda Ģībiete.

"Nonācām pie šāda formāta: septiņi kraukļi – tāpēc, ka tiešām esam septiņi. Saulcerīte ir mūsu gaismas stars, pavasaris, ko katrā raidījumā satiksim," turpina Krūzkops.

"Esam noilgojušies ne tikai viens pēc otra, bet labprāt uzzinātu, kā klājas cilvēkam, kuru katrā raidījumā satiksim. Uzzinātu, ko viņš dara, kā viņam iet, uzdotu pieklājīgākus un nepieklājīgākus jautājumus par dzīvi. Tā tas formāts radās."

Pirmais raidījums, kas būs redzams 21. aprīlī, jau ierakstīts. Tā bijusi tiešraide ar skatītāju piedalīšanos. Savukārt turpmāk skatītāji varēs arī sūtīt jautājumus nākamo raidījumu viesiem.

"Primāri mūs interesē cilvēciskais šajā laikā. Gribas šo laiku piepildīt ar cilvēciskumu, ar smiekliem, ar patīkamām domām, nedaudz ar mākslu," atzīst aktieris Kaspars Zvīgulis.

Pirmā raidījuma Saulcerīte, ar kuru sarunājās septiņi kraukļi, ir bijušais Nacionālā teātra vadītājs Ojārs Rubenis. Jautājumi, uz kuriem viņam nācies ir atbildēt, ir gan privāti, gan izklaidējoši, reizēm ir jāpadomā.

Zvīgulis atklāj, ka teātrī top vēl vairāki projekti, kā nākt pie skatītājiem elektroniski. 

"Ir jānāk, jāmēģina, jādara un tad jāskatās, kas sanāk," uzskata aktieris.

Runājot par šo laiku, Zvīgulis vērtē, ka viennozīmīgi tas ir ieguvums.

"Neesmu ķēries pie senu filmu skatīšanās un grāmatu lasīšanas. Daudz esmu dabā. Nopietni esmu izvērtējis savu profesiju, ko gribētu darīt, kā gribētu darīt, kā šajā laikā kaut darīt, ne tikai gaidīt, kad tas beigsies. Ne tikai skatītāju pārsteigt, bet dot viņam pārdzīvojumu, smieklus, mākslu," atzīst Zvīgulis.

Krūzkops norāda, ka šis laiks ļauj saprast, cik daudziem cilvēkiem teātris ir nepieciešams.

"Jūtu, ka tik daudziem cilvēkiem pietrūkst mākslas, koncertu, teātra, viņi tiešām par to pārdzīvo. Tā ir forša sajūta, ka saproti, ka cilvēkiem tas ir vajadzīgs. Viss sāksies, kad varēsim lēnām un mierīgi viens otru satikt. Šobrīd satiekamies šādā veidā," bilst Krūzkops.

Vēl kāds pluss, ko norāda Krūzkops, – vēl ilgi daudzi nesūdzēsies par darba daudzumu, par to, ka ir noguruši un gribas atpūsties, bet ar prieku strādās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti