Dienas ziņas

Latgalē attīstās bioenerģijas ražošana

Dienas ziņas

Meklē veidus, kā skolēnus ieinteresēt fizikas apguvē

Mūzikla pirmizrādi pavada protesti

Mūzikla «Cukurs. Herberts Cukurs» pirmizrādi pavada protesti

Liepājā aizvadīta mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” pirmizrāde. Neskatoties uz to, ka apmeklētājus pie mūzikla norises vietas - Liepājas olimpiskā centra sagaidīja organizācijas “Krievu rītausma” protesta akcija - zemē nomestas asiņainas lelles, pati izrāde noritēja mierīgi.

Stundu pirms mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs”pirmizrādes organizācijas “Krievu rītausma” pārstāvji pie Liepājas olimpiskā centra ieejas nometa 11 ar sarkanu krāsu notrieptas lelles, kas, pēc viņu teiktā, simbolizē Herberta Cukura nošautos ebreju bērnus. 

Protestētāji teica, ka vēlas ieskatīties acīs mūzikla apmeklētājiem, kuri ejot uz šo izrādi, kāpšot pāri līķiem. Publika lellēm mierīgi apgāja apkārt, un daudzo policistu klātbūtne arī novērsa iespējamus asākus incidentus.

Izrādes sākums gan nedaudz aizkavējās, jo skatītāju zālē centās iekļūt trīs cietumnieku tērpos ģērbti vīrieši, viņus neielaida.

Pasākuma organizatori pieļāva, ka izrādi jebkurā brīdī nāksies pārtraukt vēl kādu provokāciju dēļ, taču tas nenotika.

“Ir filmas par Hitleru un Staļinu. Tur būtu jātaisa vēl lielāka ažiotāža. Es esmu atnākusi uz mūziklu,” sacīja skatītāja Ieva.

“Es viņu uzskatu par varoni, jā. Lidmašīnu uzbūvēja pats personīgi,” atzīst skatītājs Ilmārs.

“Es nenāku ne tiesāt, ne aizstāvēt. Tā ir mūsu vēsture,” uzskata cita mūzikla skatītāja Iveta.

Mūzikla producents Juris Millers pauda neizpratni par protesta akcijām, jo tās rīkotas vēl pirms kāds šo mūziklu vispār redzējis. Jāņa Ķirša, Pētera Dragūna un Jura Millera veidotais mūzikls, pēc autoru teiktā, Cukuru ne slavina, ne nopeļ, vienkārši parāda viņa dzīvi. Cukura loma uzticēta dziedātājam Jurim Jopem, kurš veidojot lomu ticies ar Cukura bērniem.

“Ja šī iestudējuma rezultātā visas ieinteresētās valstis apsēdīsies pie viena galda un beidzot pieliks juridisko punktu Herberta Cukura liktenī, lai kāds tas būtu - notiesājošs vai rehabilitējošs, es domāju, tas būtu lielākais šī iestudējuma sasniegums,” sacīja mūzikla producents un līdzautors Juris Millers.

Mūzikla pirmizrāde Liepājā tika uzņemta ar skaļiem applausiem, ko skatītāji aktieriem veltīja, pieceļoties kājās.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) pavēstījis, ka uzvedumi par Cukuru nav laba gaume un muzikla veidotāji nav saistīti ar valsts politiku:

"Uzvedums par Herbertu Cukuru uzjundījis arī politiskas kaislības.  Simona Vīzentāla centrs  jau paudis nosodījumu. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsver, ka tas ir absolūti privāts pasākums un tā veidotāji nekādā veidā nav saistīti ar valsts politiku, tomēr mūzikla veidošanu neatbalsta."

11 komentāri
herberts
Līga, ej izgulies! nekur nav bijis sprieduma, šāda!
herberts
Līga, ej izgulies! nekur nav bijis sprieduma, šāda!
R.
Слава героям, уничтожившим в 1965 году в Уругвае эту мразь -убийцу детей. И позор латвийскому государству, допустившему создание мюзикла, посвященного этому палачу.
LIEPAJA
Musu varoni Cukuru, Jums- PERKAMAS un GLEVAS- latviesu, zidu, krievu/lidzskrejeju dveseles- NEIEGUT NEKAD, JO TAS IR NEMIRSTIGS! Kaisat nogalinato bernu dveseles un zaimojat dievu,,terpjot tas leta plastmasa.. no Ukrainas vai Palestinas un citurienes...jo nav launumam robezas, ir tikkai DVESELES UN TAUTA.
werena cukurs
http://herbertcukurs.blogspot.com.br/search/label/HERBERTA%20CUKURA%20BIOGRAFIJA.
Vēsture
Ir muļķīgi mērīt pagātnes notikumus ar mūsdienu mērauklu, pie tam nezinot faktus, bet akli ticot ebreju propogandai. Propogandas izplatītājiem vienmēr pietiks naudas sava "viedokļa" uzspiešanai neizglītotiem ļautiņiem.
OXO
Ja verte pec sadas merauklas tad latviesiem janosauj visi kas dieneja PSRS IeM karaspeka dalas jo tas piedalijas pie izsutisanas ka nosausanas.
tikai nevajag
Hitlers bija tīri labs arhitektūras gleznotājs un zīmētājs,bet Gebelss bija doktors,ja nemaldos- vācu literatūrā.Un ko nu tagad? Sāksim rīkot "mākslinieka" izstādes un "doktora" darbu lasījumus? Cukurs jebkādu iemeslu sevi slavināt zaudēja,kad iekāpa Arāja brigādes zilajā autobusā.Punkts.
Jānis
Paldies par mūziklu. Cukurs bija izcils aviators, un, atgādinot par viņu, atgādinam par Latvijas aviācijas sasniegumiem.
raitsv
Cukurs nebijaq kara noziedznieks! Neviena tiesa vinu nekad /lidz 1965 gadam/ nav notiesajusi un atzinusi par vainiigu. Cukurs nekad neslepaas! Tieshi preteji. Vins ludza, lai Brazilijas tiesa izskata lietu godigi. Vins izglaba tris zhidus no naves vacu okupacijas rezhimaa laikaa Latvijaa. Neviens, Liga, vina sasniegumus nevar parsvitrot. Pat ne MOSADa bendes.
Līga
Cukurs bija kara noziedznieks. Visi viņa sasniegumi tika pārsvītroti.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti