Meikšāns noslēdz Maienburga triloģiju ar iestudējumu «Dirty Deal Teatro»

„Dirty Deal Teatro” (DDT) šobrīd top režisora Viestura Meikšāna izrāde „Ainava un bars”, kas pirmizrādi piedzīvos 12. maijā. Šī būs noslēguma izrāde izcilā mūsdienu vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugu triloģijai, ko Meikšāns šajā sezonā iestudē Latvijas profesionālajos teātros.

Maza meitene iemet nezināma satura paciņu autostāvvietas miskastē. Meitenes uzvedība jau pirms tam bijusi aizdomīga. Pieaugušajiem ir skaidrs – kaut kas ar šo bērnu nav kārtībā. Iespējams, viņas rīcība nav tikai nevainīga spēle. Apdraudēts var būt ikviens. Ir jārīkojas, pirms noticis nelabojamais – lai ko arī tas maksātu.

„Šī izrāde ir par apdraudētības sajūtu, kas vajā mūsdienu Rietumu sabiedrības cilvēku. Par bailēm no aizdomīgām paciņām uz ielām, par kurām nekavējoties ir jāziņo policijai, par bailēm no cittautiešiem, par bailēm no iespējamā islāmistu terorakta,” stāsta Meikšāns, kurš jaunajam iestudējumam piešķīris žanra apzīmējumu – „kolektīva histērija vienā daļā”.

„Mēs dzīvojam fobiju laikmetā, un tās ir dziļi ieaugušas Rietumu civilizācijas organismā, padarot to neirotisku un neadekvātu. Šī ir izcila luga, ja vēlas parādīt neadekvātu sabiedrību visā savā komisma un traģisma virsotnē,” uzsver režisors.

Šajā sezonā Meikšāns jau iestudējis divus Mariusa fon Maienburga darbus - Valmieras Drāmas teātrī tapusi izrāde „Apjukums”, bet Jaunajā Rīgas teātrī nesen pirmizrādi piedzīvojis iestudējums „Māceklis”, kas izvirzīts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai „Kilograms kultūras”. „Ainava un bars” "Dirty Deal Teatro" paredzēta kā noslēguma darbs šai triloģijai.

„Maienburgs rada filozofisku teātri, kas piesātināts ar spēles vieglumu, intelektuālu spriegumu, kā arī traģismu,” Maienburga dramaturģiju raksturo režisors.

Izrādei „Ainava un bars” režisors būs arī scenogrāfs, kostīmu un skaņu mākslinieks, jo šādi sākotnējā ideja, sajūta un vēstījums tiks īstenoti pilnībā. Iestudējumā spēlēs aktieri Anta Aizupe, Liena Šmukste un Madars Zvagulis.

Izrāde tiks spēlēta 12., 13. un 20. maijā, 2. un 5. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti