LTV cikls «Teātris.zip» turpināsies arī nākamsezon

Latvijas Televīzija paziņojusi par sadarbības pagarināšanu ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, turpinot projektu "Teātris.zip" arī nākamajā sezonā.

Latvijas Televīzija, pildot sabiedriskā medija uzdevumu, sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, raidījumu cikla “Teātris.zip” ietvaros skatītājiem piedāvā augsti novērtētas kultūras vērtības un sniedz iespēju sekot līdzi teātra jaunumiem un televizoru ekrānos vērot izcilākās Latvijas teātra izrādes. Šim ciklam ir liela nozīme arī teātru izrāžu iemūžināšanā, jo LTV veiktie ieraksti tiek saglabāti nākamajām paaudzēm, norāda LTV pārstāvji.

Šīs sezonas izskaņā, 20.jūnijā, raidījumu cikls “Teātris.zip” saviem skatītājiem piedāvā baudīt pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem tapušo Liepājas teātra mūziklu “Pūt, vējiņi!” - vienu no pēdējo gadu populārākajām Liepājas teātra izrādēm, kas izpelnījusies lielu skatītāju un kritiķu atzinību.

Trakulīgā Ulda un tikumīgās Baibas mīlas stāstu jaunās skaņās uz Liepājas teātra skatuves radījuši libreta autore Evita Mamaja, mūzikas autors Kārlis Lācis, dzejnieks Jānis Elsbergs un režisors Dž.Dž. Džilindžers. Lugas galvenos personāžus atveido Inese Kučinska, Sigita Jevgļevska, Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Egons Dombrovskis, Jānis Pujāts, Kaspars Kārkliņš un Gatis Maliks. Mūzikls saņēmis LTV gada balvu “Kilograms kultūras 2011” nominācijā “Teātris” un 2011./2012.gada Spēlmaņu nakts balvu nominācijā “Labākā muzikālā izrāde”.

Pirms izrādes, pulksten 21.25, raidījumā “Teātris.zip” Ojārs Rubenis tiksies ar lugas galveno lomu atveidotājiem, lai izspēlētu viktorīnu par Raiņa “Pūt, vējiņu!” vēsturi. Liepājas teātra muzikālā izrāde “Pūt, vējiņi!” LTV1 skatāma pulksten 21.45.  

1 komentārs
Ron?ns
kur nākamās paaudzes var iepazīties ar šiem videomateriāliem?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti