Londonas teātra festivālā pirmizrāde latviešu un ārvalstu mākslinieku komandas kopdarbam

27. jūnijā Londonas Starptautiskajā teātra festivālā LIFT gaidāma pirmizrāde latviešu režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka Endija Fīlda kopdarbam “Noktirne”.

Tapusi iedvesmojoties no sarunām ar dabas pētniekiem un vietējiem iedzīvotājiem, izrāde ir veltījums pilsētas naktij un tās iemītniekiem. Septembrī izrādi varēs redzēt Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” Rīgā, informēja Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

Izrāde "Noktirne" izmaina pierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju, ievedot skatītāju pilsētas un tās uztveres nepieradinātajā daļā. Tā ir vides izrāde, kas sākas pēc saulrieta, turpinās līdz pusnaktij, lai ļautu tumsai kļūt par nakts dziesmas fonu, kurā spēcīgi ieskanās dabas balsis. Reizē izrāde un fizisks ceļojums "Noktirne" ir teātra piedzīvojums, kas aizved līdz robežai, kur sastopas cilvēka radītais ar dabīgo, uzdodot jautājumu par cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanas nosacījumiem.

Izrādes autori ir teātra un kino režisore Krista Burāne (Latvija), teātra mākslinieks un rakstnieks Endijs Fīlds (Lielbritānija), scenogrāfe Ieva Kauliņa (Latvija) un horeogrāfs Ēriks Ēriksons (Zviedrija).

“Noktirne” ir starptautisks sadarbības projekts, kura tapšanā iesaistīti trīs teātra festivāli – “Homo Novus” Rīgā, LIFT Londonā un “Lokal” Reikjavikā. Izrāde tiks rādīta katrā no šīm Eiropas pilsētām, pielāgojot to vietējai ainavai un specifikai. “Noktirnes” pirmizrāde Rīgā notiks festivālā “Homo Novus” 7., 8. un 9. septembrī.

Projekts ir teātra festivālu platformas "Urban Heat” iniciatīva un notiek ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Festivāla programmā šogad gaidāmas vēl vairāku intriģējošu sadarbības projektu pirmizrādes - režisora Viestura Meikšāna un jaunā, talantīgā britu komponista Olivera Līsa opera “Nezināmais nezināmais”, jauno mākslinieču Kates Krolles, Māras Gaņģes un itāļa Džanmarijas Tozati īpaši festivālam veidoti pilsētvides darbi, komponistes Annas Ķirses “Koku operas” izrāde Rīgā. Savukārt viesizrāžu programmā iekļauti spilgto flāmu teātra mākslinieku Benija Klāsena un Mirjamas Van Imshūtas darbi, igauņu spožākā vidējās paaudzes mākslinieku trio Juhana Ulfsaka, Ēro Epnera un Marto Kangro izrāde “Darbnīca” un citi. Festivāls “Homo Novus” notiks Rīgā no 6. līdz 12. septembrim. Pilna programma no 16. jūlija festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt