LKA rīko jauno aktieru un režisoru festivālu

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) no 1. līdz 10. jūnijam LKA teātra mājā "Zirgu pasts" rīko bakalaura programmas „Mākslas” Dramatiskā teātra aktiera un režijas mākslas apakšprogrammu absolventu festivālu.

Šogad LKA absolvēs apvienotais aktieru un režisoru kurss. Četros studiju gados jaunie mākslinieki režisoru asociētā profesora Mihaila Gruzdova un docentes Indras Rogas vadībā aktīvi un mērķtiecīgi ir parādījuši vēlmi un spējas papildināt profesionālo teātra mākslas telpu ar savu enerģiju un radošām idejām.

"Studiju laikā topošie aktieri un režisori vienmēr centušies strādāt ansamblī, viens otru ierosinot un balstot, meklējot arvien jaunus veidus savu profesionālo uzdevumu veikšanai. Diplomdarba izrādēs viņi pierādīs savu māku ne tikai dažādās dramatiskā teātra lomās, bet – pirmo reizi akadēmijas vēsturē – arī kustību un deju izrādē „Mīlestības variācijas”, atzīst akadēmijas rektors profesors Jānis Siliņš.

Plašākai publikai būs iespēja dažādās lomās ieraudzīt Lauru Atelsoni, Rūtu Dišleri, Anci Muižnieci, Alisi Polačenko, Lieni Mariju Sebri, Lauru Zundu, Pēteri Galviņu, Kristapu Ķeseli, Uldi Siliņu, Jurģi Spulenieku, Mārtiņu Upenieku, Kasparu Zāli, kā arī jaunos režisorus Paulu Prozoroviču, Viesturu Roziņu, Reini Suhanovu, Georgiju Surkovu, Jāni Znotiņu.

Festivāla programmā ir režisores Māras Ķimeles iestudētā Gunāra Priedes „Pārventas hetēra”, režisoru Indras Rogas un Mihaila Gruzdova iestudētais Pšemislava Voicešeka „Bogušs” un pēc Fjodora Dostojevska romāna motīviem veidotā izrāde „Puikas”, režisoru Jāņa Znotiņa un Danas Čerņecovas izrāde „Īkstīte”pēc Hansa Kristiana Andersena darba motīviem un režisora Laura Gundara iestudētie „Minga rēgi”, kā arī koncertizrāde „Mocartiāna” (muzikālais vadītājs Roberts Hansons) un dejas izrāde „Mīlestības variācijas” (Artūra Maskata mūzika, horeogrāfi Rita Grīnfelde, Gunta Bāliņa, Iļja Vlasenko).

Jāatzīmē, ka jaunie aktieri jau atveidojuši lomas gan uz Dirty Deal Teatro un Ģertrūdes ielas teātra, gan arī uz Nacionālā un Dailes teātra skatuvēm, izmēģināti spēki arī TV un kino. Režisori jau debitējuši ar savām pirmajām izrādēm festivālā „Patriarha rudens”, Dirty Deal Teatro, kā arī Valmieras un Daugavpils teātrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti