Lipora: Festivāls «Eju meklēt!» aicina atrast sev interesantu teātra žanru

9. martā ar izrādēm Latvijas Leļļu teātrī, "I-dejas" mājā un Ziemeļblāzmā tiek atklāts Starptautiskais profesionālo teātru festivāls bērniem un jauniešiem “Eju meklēt!”. Kā Latvijas Radio Ziņu dienestam norāda viena no festivāla veidotājām Lilija Lipora, festivāls aicina atrast sev interesantu teātra žanru.

Festivāls piedāvā kopumā 16 izrādes ļoti dažādos žanros un norises vietās. Līdzās pašmāju māksliniekiem piedalīsies arī viesi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Kopš neatkarības atjaunošanas šāda tik plaša bērnu izrāžu festivāla Rīgā nav bijis, stāsta viena no tā veidotājām Lilija Lipora.

"Nosaukums "Eju meklēt" izsaka būtību, ka mēs aicinām atrast sev interesantu teātra žanru," uzsver Lipora, stāstot, ka festivālam izvēlētas izrādes dažādai mērķauditorijai. Tāpat festivāla rīkotāji cer, ka uz festivālu atbrauks ārvalstu eksperti un mākslinieki, kuri, noskatoties latviešu izrādes, izlems veidot sadarbības.

Ceturtdiena, 9.marts

 • Plkst. 16 "I-Dejas" mājā muzikālā izrāde “Koklītes ceļojums” kopā ar aktieri Edgaru Liporu aicinās līdzi bērnus izzināt kokles, bungu, dūku, mandolīnu, ermoņiku izskatu un individuālo skanējumu. Diskusiju pēc izrādes vadīs Dīvs Reiznieks.
 • Plkst. 17.30 Latvijas Leļļu teātrī pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus iepriecēs Vara Klausītāja “7 pasakas par Ņukucīti”, kas radušās, iedvesmojoties no dzejnieka Aivara Neibarta pasakām. Unikālais otas pieskāriens izrādes laikā radīs zīmējumu, kurā apvienojas sirdsgudrība un tēlains pasaules tvērums. Diskusiju pēc izrādes vadīs Ansis Bogustovs.
 • Plkst. 19 Latvijas Leļļu teātrī vidusskolēnus gaida tikšanās ar Šekspīra lugas “Hamlets” teksta mūsdienīgu un asredzīgu interpretāciju, ko režisors un dramaturgs Lauris Gundars iestudējis kopā ar Tallinas igauņu klaunādes meistariem. Diskusiju pēc izrādes vadīs Ansis Bogustovs.
 • Plkst. 19 Ziemeļblāzmā būs iespēja baudīt izsmalcināto krievu Sudraba laikmeta dzeju oriģinālvalodā, kas skanēs poētiski trauslā un muzikālā atmosfērā, ko piedāvās Novgorodas režisores Nadeždas Aleksejevas izrāde “Drumslas”. Diskusiju pēc izrādes vadīs Karīna Lučiņina.

Piektdiena, 10.marts

 • Plkst. 10 Kongresu nama Deju zālē mazuļus līdz trīs gadu vecumam kopīgā darbībā iesaistīs lietuviešu izrāde “Krāsainās spēles”, kas Rīgā viesosies pēc turnejām Ķīnā, Lielbritānijā, Spānijā, Zviedrijā. Diskusiju pēc izrādes vada Dīvs Reiznieks.
 • Plkst. 16 Stabu ielā 21 uz pagalma izrādi aicina Kārlis Krūmiņš ar izrādi “Nāc laukā!”. Pēc izrādes - saruna/diskusija.
 • Plkst. 18 kultūras telpā “3 māsas” festivāla vienīgā leļļu izrāde “Šnāpuļa piedzīvojumi”, ko iestudējis Pēteris Trups, sirsnīgi ielūkosies mazo kukainīšu pasaulē, kur par visu visvairāk nepieciešama atsaucīga silta sirds un draudzība.
 • Plkst. 19 Babītes kultūrizglītības centrā izrāde “Pīps un Tūte koncertā”. Diskusiju pēc izrādes vada Daira Kārkliņa.

Sestdiena, 11.marts

 • Plkst. 11 Jāņa Znotiņa izrāde “Kaka un pavasaris” galerijā “Istaba”.
 • Plkst. 11 Kultūras centrā “Babīte” viesosies izrāde “Krāsainās spēles”.
 • Plkst. 12 un 15 kultūras telpā “3 Māsas” apmeklētājus priecēs Reja Bredberija literārā pasaule Ditas Balčus režijā, izrāde “Vai pagaršot?” Diskusiju pēc izrādes (plkst. 15.00) vada Ansis Bogustovs.
 • Plkst. 13 un 15 Kalnciema kvartālā skatītājus no 12 gadu vecuma gaida pasaulē mazākā – nano opera “Nenotikušais atklājums”, ko īpaši šim festivālam iestudē  Margo Zālīte. Pēc izrādes (plkst. 13) diskusiju vada Ansis Bogustovs.
 • Plkst. 18 Latvijas Leļļu teātrī aicinām uz Dmitrija Petrenko jaunāko iestudējumu “Kaštanka”. Diskusiju pēc izrādes vada Ansis Bogustovs.
 • Plkst. 20 Rīgas Mākslas telpā filozofisks kustību iestudējums “Ēnas”, kurā skanēs Itālijas ģitārista Stefano Barones un pianistes Lienes Circenes dzīvais muzikālais pavadījums.

Svētdiena, 12.marts

 • Plkst. 11 Jaunā Rīgas teātra Muzeja zālē režisora Gata Šmita režisora “Īsumā par Visumu”, ko vēros ne vien mazie skatītāji, bet arī festivāla ārvalstu viesi – bērnu teātra pazinēji.
 • Plkst. 12 Rīgas Mākslas telpā kustību iestudējums “Ēnas”. Diskusiju pēc izrādes vada Ansis Bogustovs.
 • Plkst. 12 un 15 Latvijas Nacionālajā teātrī Kārļa Krūmiņa izrāde “Šausmu autobuss” bērniem no 8 līdz 12 gadiem.
 • Plkst. 13.30 kultūras telpā “3 māsas” muzikālais un enerģētiski uzlādētais Ditas Balčus iestudējums ar Ojāra Vācieša dzeju - “Kas par traku, tas par traku”. Diskusiju pēc izrādes vada Ansis Bogustovs.

Festivāla “Eju meklēt!” ietvaros būs arī dažādi papildu pasākumi:

 • 10.martā plkst. 11 Zirgu Pastā starptautisks profesionāļu simpozijs “Skatuves māksla bērniem - izklaide, izglītība, personība”
 • 9.-12.martā kontaktu programma “Festivāla klubs” kultūras telpā “3 Māsas”, kas aicinās uz sarunām pie tējas un kafijas, piedāvās festivāla informāciju, kā arī priecēs ar muzikāliem priekšnesumiem.

Šajos pasākumos aicināti piedalīties pedagogi, aktieri, horeogrāfi, režisori, studenti, mākslas teorētiķi.

Pilna festivāla programma pieejama šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti